Lázně přichází se zajímavými podzimními balíčky


Lázeňství je v České republice velice rozšířené, přičemž narazíte na spoustu lázeňských měst, ale i malých obcí. Pro procedury se využívají různé přírodní zdroje od minerálních vod přes slatinu až po horké prameny. Pokud tedy plánujete nějaký odpočinek během podzimu, nahlédněte, jaké pobyty poskytují právě lázeňská zařízení. V následujících řádcích vám dáme hned několik zajímavých tipů.

Jestliže vás lákají podzimní pobyty, máte na výběr hned z několika zajímavých možností. Co takhle Libverda, Jáchymov nebo Třeboň?

Lázně Libverda

Tradiční lázeňský komplex v nádherném údolí Jizerských hor, přesně tak by se daly charakterizovat lázně Libverda, kde historie lázeňství sahá až na konec 14. století. Využívají se tamní minerální prameny, ovšem samotná Libverda si vás podmaní i příznivými klimatickými podmínkami.

Procedury jsou ideální pro pacienty s onemocněním pohybového aparátu, srdce i krevního oběhu. Stejně tak do lázní míří lidé s poruchou látkové výměny, neurotickými, duševními či psychosomatickými poruchami a podobně.

Lázně Jáchymov

Vaše cesta může zamířit i do Krušných hor nedaleko Karlových Varů, a to konkrétně do lázeňského městečka Jáchymov. Lázně Jáchymov jsou prvními radonovými lázněmi na světě, přičemž k procedurám se používá radonová voda charakteristická unikátním složením. Radonová voda nemá chemické účinky, ale energetické.

Lázně Třeboň

Svou romantickou atmosférou vás dostane město Třeboň s úžasným historickým centrem. Lázně Třeboň mají slatinu, která je získávána z rašelinišť třeboňských blat. Rašelina má pozitivní účinky na nemoci pohybového aparátu. Hlavní procedurou jsou slatinné koupele, které kromě jiného zvyšují i obranyschopnost.

Vyberte si lázně, kde strávíte několik dnů. Vedle blahodárných procedur se projdete i po samotném městě a poznáte okolí.