Jaké žaluzie se hodí k plastovým oknům?

home-office-438386_1280

Není to tak dávno, co téměř všechna okna zdobily pouze záclony a závěsy nejrůznějších velikostí a barev. Dnes už se s nimi setkáváme jen zřídka. Na většině nových oken můžeme pozorovat spíše žaluzie, rolety a další druhy stínící techniky. Pořídili jste si nová plastová okna a rádi byste k nim koupili také žaluzie? Na trhu je na výběr velké množství žaluzií v nejrůznějších provedení, proto se zaměříme na to, které jsou vhodné právě k plastovým oknům.

Lamelové žaluzie

Tento druh žaluzií je velmi moderním a elegantním řešením. Jednoduché ovládání nám umožňuje zvolit si množství světla, které necháme do dané místnosti proniknout. Velkou výhodou je také to, že se vyrábějí v množství různých barev, proto je můžete velmi nápaditě sladit s vybavením interiéru. Volte však raději světlejší barevné odstíny, na tmavých barvách vynikne usazený prach, a neboť se tento druh žaluzií hůře udržuje, bývá tato volba většinou velmi nepraktická.

vertikalni_zaluzie_l_03

Vertikální žaluzie

S vertikálními žaluziemi se nejčastěji setkáváme v kancelářích či pracovnách, avšak vhodné jsou do jakéhokoliv interiéru. Jelikož se vyrábějí z vyztužené látky, je jejich množství barev taktéž velmi rozmanité. Plastovým oknům dodají tyto žaluzie šmrnc a ozvláštní celou místnost.

horizontalni_zaluzie_popis_l_01

Horizontální žaluzie

Tento druh žaluzií nalezneme na plastových oknech po celém Brně a dalších městech, neboť právě tato varianta je nejhojněji využívaná, a to zejména pro své velké výhody. Nejen, že velmi dobře stíní, čímž nám zajišťuje klidný spánek a soukromí, ale také jejich cena je velmi příznivá. Stejně jako předchozí varianty mohou být také horizontální žaluzie zajímavým interiérovým doplňkem. Jejich údržba je velmi jednoduchá. Po stažení žaluzií a úplném zastínění můžeme usazený prach opatrně setřít vlhkým hadříkem.