Olympionik Jan Škarnitzl se bude učit angličtinu po telefonu

19852-janskar3

Foto zdroj: Fotolittera

Neobvyklou výhru získal v závodě v Harrachově olympionik Jan Škarnitzl. Jako světově působící sportovec ji určitě užije. Vyhrál totiž neobvyklý kurz angličtiny od Edoo – výuku po telefonu.

Jan Škarnitzl podle očekávání vyhrál královskou trasu závodu Mercedes-Benz Bike Cupu, která se jela v Harrachově. Trať měla podle propozic 138 km, na tachometru se ale na konci objevilo číslo 152. Převýšení trasy, která vedla českou i polskou stranou Krkonoš, bylo 5 000 metrů. Kombinace stoupání a délky byla velmi náročná, jelo se i přes bikepark v Rokytnici a Singltrek pod Smrkem. Nejlépe se s trasou popral Honza Škarnitzl, který dojel s více než sedmiminutovým náskokem. Byl to pro něj poslední předolympijský test.

19850-janskar1

Foto zdroj: Fotolittera

Na olympiádě se Honza, který jezdí za tým Sram Mitas Trek, představí v neděli 21. srpna. Pojede závod cross-country společně s Jardou Kulhavým. Oba reprezentovali ČR už na LOH 2012. Tehdy Jarda vyhrál a Honza skončil na 12. místě. Podobná očekávání máme i letos.

Výhru Honza určitě využije

Po návratu z Ria začne Honza pilovat svou angličtinu. Ve zmiňovaném závodě seriálu Mercedes-Benz Bike Cup totiž vyhrál výuku angličtiny od firmy Edoo. Edoo v Česku propaguje neobvyklý způsob vzdělávání přes telefon. Za nápadem vlastně stojí klientka jazykové školy manželů Šustáčkových z Vysočiny. Manželé provozovali jazykovou školu, kterou nakonec zrušili, a jedna jejich klientka si postěžovala, že potřebuje naučit anglicky. Němčinu se naučila tak, že zvedala telefony a odpovídala, a tak si přála stejným způsobem studovat i angličtinu. Manželé Šustáčkovi jí vyhověli, paní si telefonovala s jedním z lektorů a dělala obrovské pokroky.

19851-janskar2

Foto zdroj: Fotolittera

Po delší době zkoumání přišli manželé na to, že výuka angličtiny po telefonu je skutečně efektivní. Zpracovali osnovy, vznikl složitý software pro lektory a výuku. Dnes takhle vyučují lidi z celé České republiky. Stačí pět minut denně. Tahle doba je totiž ideální na to, aby si lidé zapamatovali všechny nově nasbírané informace. Navíc je to přijatelná chvilka i pro časově vytížené. Lektor zavolá v domluveném časovém rozpětí, pět minut si se studentem popovídá o nějakém tématu a pak mu ještě SMS zprávou pošle nová slovíčka a zhodnocení lekce.

Je to snadné, rychlé a efektivní. S Edoo se lidé skutečně naučí mluvit. Přejeme Honzovi, aby i on co nejdříve plynule konverzoval. Až bude jednou jako olympijský medailista poskytovat rozhovory, určitě se mu to bude hodit.