Koktejlky nejenom na svatbu či ples

19591-1

Zdroj | Foto: dior, edanafashion.com, fusionmag.com, glamourmagazine.com

Kdo by nemiloval koktejlky? Jsou hravé, elegantní a sexy. I proto patří k nejoblíbenějším kouskům dámského šatníku. Jejich historie sahá do období čtyřicátých let minulého století, kdy je do světa módy uvedl Christian Dior. Jeho šaty měly úzká ramena, zúžený pas, zdůrazněná prsa a dlouhou, širokou sukni. Zdůrazňováním ženskosti přes smyslnou eleganci, kterou známe pod módním stylem New Look, způsobil revoluci v dámském odívání. Říká se, že jediným konkurentem Diorových koktejlek jsou „LBD – Little Black Dress“ neboli „malé černé“ od Coco Chanel. Pojďte se společně s www.parexcellence.cz seznámit s koktejlkami blíž. Objevte jejich přednosti a způsoby, jak se dají nosit. 

Seznamte se s koktejlkami!

Tak, jako ostatní outfity, také koktejlky mají svá specifika. V první řade jde o jejich délku. Pokud šaty sahají po kolena, jde o „čajovou délku“. Termínem „baletka“ označujeme delší modely, sahající až ke kotníkům. Dalšími výraznými znaky jsou hluboký nebo obloučkový výstřih a odhalená ramena. Velkou výhodou je nekonečná variabilita v jejich výrobě. Koktejlové šaty umožňují aplikaci různých střihů, materiálových či barevných kombinací. Nejčastěji se vyrábějí z kvalitních, tzv. společenských látek, jako jsou satén, popelín, jersey, krajka, taft, šifon či organza.

Ty od Diora!

Návrat linky v diorovském New Look stylu je zpět! Klasické koktejlky, které byly původně navrženy pro večerní příležitosti, se dnes objevují v různých provedeních, umožňujících také denní nošení. Jejich atraktivitu zvýrazníte vhodně zvolenou obuví, kabelkou a doplňky.

 

19592-2

Zdroj | Foto: dior, edanafashion.com, fusionmag.com, glamourmagazine.com

Malé černé

Coco Chanel říkávala, že každá žena by ve svém šatníku měla mít „malé černé“. I když od jejich vzniku uplynulo téměř sto let, jsou a budou pořád v módě. Jejich oblíbenost tkví v jednoduchém, dobře nositelném střihu, který vždy decentně odhalí, to, co má. Další výhodou je jejich barevnost. Univerzální černá je vhodná pro téměř všechny společenské příležitosti.

Koktejlky s ramínkem

Kouzlo těchto šatů se ukryto ve střihu, přitahujícím pozornost na jedno rameno, které je zdůrazněno látkou, krajkou, mašlí, kamínky či jinou zajímavou aplikací. Minimalismus ve spojení s tímto efektem jim dodává luxusní nádech. Tento typ modelu je vhodný především pro plesy a večerní nošení. V kombinaci s jednoduchým, hladkým stylem lodiček na vyšší platformě a minikabelkou bude váš look perfektní!

Korzetové koktejlky

Charakteristickým znakem je odhalený dekolt. Vrchní část šatů nabízí různé styly provedení. Aby držely svůj tvar, jsou vybaveny páskem nebo mašlí těsně pod poprsím, případně všitými kosticemi. Celkový efekt je závislý od jejich délky a typu látky. Leské materiály, krajky, flitry či kamínky s čajovou délkou šatů se hodí pro večírky, party a diskotéky.

Á la pouzdro

V pohodlných koktejlkách pouzdrového střihu budete vypadat elegantně za všech okolností. Jejich historie sahá do období dvacátých let minulého století. Jejich stylovější varianta zažívala obrovský boom v šedesátých letech, kdy je proslavila Jackie Kennedyová. Jsou vhodné k dennímu i večernímu nošení. Jejich rovný nebo mírně rozšířený střih předpokládá různorodé kombinace látek, barev a doplňků.

19594-4

Zdroj | Foto: dior, edanafashion.com, fusionmag.com, glamourmagazine.com

Pro budoucí maminky

Základem je pohodlný střih, který netlačí na rostoucí bříško. Jsou vhodné k dennímu nošení i pro každou společenskou událost. Šaty jsou zvýrazněny ozdobnou mašlí nebo páskem pod poprsím. Jak jsme se již zmínili, celkový efekt je závislý od typu, barevnosti látky a doplňků.

Náš tip: využijte aktuální nabídky exkluzivních látek z Francie a Itálie, v které jistě objevíte svého „koktejlového favorita“. Více na www.parexcellence.cz/latky .