Soukromé školky děti lépe připraví na život

crayons-1445053_1280

Není žádným tajemstvím, že děti, kterým se od malička někdo věnuje, jsou přirozeně inteligentnější a v životě to obvykle dotáhnou dál. V prvních letech života je to vaše starost, ale co dál, když musíte chodit do práce?

Děti, které navštěvují mateřské školky pravidelně prokazují lepší výsledky ve škole. Nejlépe si však vedou ty, které mají za sebou několik let v soukromé školce. Tam k nim totiž přistupují úplně jinak.

Angličtina, sporty a mužský prvek

Zajímavým důkazem toho, jaké péče se dětem dostává v soukromých školkách, je brněnská Kids Garden. Půldenního i celodenního programu se tam účastní děti už od věku 2 let. Záměrně píšeme „programu“, protože se rozhodně nejedná o obyčejný pobyt ve školce. Pro děti jsou vymyšlené atraktivní aktivity, aby jen nemarnily čas. Díky nižšímu počtu dětí na jednoho učitele se každému dostane individuální péče.

Jak vám možná došlo z názvu, soukromá školka Brno se zaměřuje primárně na výuku angličtiny. Vychází z českého Rámcového programu pro předškolní vzdělávání i britského Foundation stage 3. – 5. Na výuce se podílí kvalifikovaní čeští učitelé i rodilí mluvčí. Ve školce vyučují dokonce dva učitelé – muži, čímž je zajištěn mužský prvek, který v běžných školkách chybí.

Kromě toho se snaží do programu hojně zařazovat sporty. Děti mají možnost chodit plavat, hrát tenis, cvičit, učit se hrát na keyboard, tancovat i tvořit z keramiky. Největší sportovní nadšenci se třikrát do roka účastní pobytů se školkou v přírodě. V zimě jezdí lyžovat, na jaře hrají tenis a na podzim plavou.

Nadstandardní péče

Soukromé školky jsou výbornou variantou hlavně pro časově vytížené rodiče. O děti se starají od rána do večera a připraví jim takový program, který doma nevymyslíte.

Mezi dětmi, učiteli ve školce Kids Garden i rodiči vznikají pevné vazby, které rozhodně nekončí odchodem ze školky. Mnoho dětí tam dochází na hodiny anglické výuky i ve školním věku.

Váháte, jestli soukromá školka stojí za to? Umístěte tam dítě na zkušební dobu a uvidíte.