Existují zdravé dobroty na večerní párty?

bbq-buffet-456013_1280

Každá večerní zábava je sice skvělá, nicméně na druhý den přicházejí výčitky spojené nejen s tím, kolik jsme to ho vypily, ale především snědly. Zejména my ženy dbáme na svou postavu mnohdy možná až chorobně. Která z nás by ale chtěla mít spousty kilogramů navíc. Žádná. Všechny se jednoduše chceme líbit. I proto se vyplatí na různých večerních akcích a zahradních párty držet se trochu zkrátka. Jenomže ono to pokaždé nejde. Právě proto pro vás máme připraveny tipy na několik pochutin, při jejichž konzumaci nebudete mít tolik výčitek.

Zelenina může být skvělá

Možná si budete ťukat na čelo, že si někdo bude dávat zeleninu v případě, kdy se podává třeba vodka s džusem. Jestliže se ale ta správná zelenina dobře naservíruje, určitě neodoláte ani vy. Naším tipem jsou například mrkev, paprika anebo okurka nakrájené na hranolky. Když se k nim vytvoří ten správný dip z kysané smetany, můžete být vcelku klidné, jelikož se stoprocentně nejedná o takovou kalorickou bombu, jako je tomu v případě slaných chipsů nebo tyčinek.

Je libo oříšků a jader?

Pokud máte rádi nejrůznější tvrdá jádra a oříšky, určitě můžete čas od času zhřešit. Pravda je ale taková, že je zapotřebí volit ta správná jádra. Balení v různých supermarketech jsou mnohdy plná soli. I proto se vyplatí vsadit na surové plodiny, které si sami připravíte dle libosti. Typická jsou často slunečnicová semínka považovaná mnohými za elixír mládí. Stačí si je pouze koupit již naloupaná, dát je na pánev, jemně osolit a máte dobrotu, kterou nikde v prodejně neseženete.

Ovoce se spíše vyvarujte

Velkým večerním strašákem je především sladké ovoce. Je jasné, že některé alkoholické nápoje, jako je třeba tequila, konzumaci tropického ovoce vyžadují, nicméně jinak je lepší se mu spíše vyhnout. Výjimkou mohou být hodně vodnaté plody typu melounů, jež v sobě mají vysoké procento vody a menší množství cukru. I tady je ale nutné rozlišovat mezi různými druhy melounů. Opravdu zralé vodní obsahují vysoké procento fruktózy.