Konečně jsem zhubla! Už vím jak na to

belly-2354_1280 (5)

Taky pořád hubnete? Připadá vám, že vaše snaha se míjí účinkem? Něco na tom možná bude, záleží, co si pod pojmem hubnutí představujete. Zhubnout se nedá mávnutím kouzelného proutku, ani ze dne na den, žádný univerzální návod neexistuje. V prvé řadě si musíte uvědomit, že hubnutí není o dietě, ale o celkové změně životního stylu. Podstatou diety je pouze krátkodobá úprava jídelníčku. Ano, je pravda, že při ní zhubnete několik kilogramů, ovšem jakmile se vrátíte ke starým zvyklostem, váha okamžitě vyletí nahoru a dokonce ještě o několik čísel výš. A výsledek? Budou vás doprovázet výčitky svědomí, večer doslova vybílíte lednici a od rána budete opět držet dietu. Kdepak, tudy cesta nevede, na dietu prostě zapomeňte. Vaším cílem je zhubnout jednou provždy a věřte, že to dokážete. Stačí jen změnit způsob života, odstranit špatné stravovací návyky a hlavně chtít.

Hubnutí bez pečiva
Hubnutí bez pečiva

Čím nastartovat hubnutí?

Je samozřejmé, že samotné hubnutí je do značné míry ovlivněno skladbou stravy. Ovšem to neznamená, že byste měli chroupat mrkev k obědu i večeři a pít jen obyčejnou vodu. Strava musí být dostatečně vyvážená po nutriční stránce a musí obsahovat veškeré nezbytné živiny. Na začátku hubnutí je jistě dobré pomoci si menší úpravou jídelníčku a zkusit hubnutí bez pečiva, kdy omezíte příjem sacharidů na nejnižší možnou míru. Tím, že budete více konzumovat kvalitní tuky a bílkoviny, dojde ve vašem těle k metabolickým změnám a organismus začne čerpat energii z uložených tukových zásob. Sestavit si jídelníček na tomto principu je dost obtížné a vyžaduje určité znalosti, je však možné požádat o pomoc nutričního poradce. Ovšem daleko lepší je, pořídit si rovnou tuto stravu v instantní formě a nemusíte se o nic starat. Budete mít jistotu, že vaše tělo dostává vše, co potřebuje, nebudete hladovět a kila půjdou postupně dolů. A přitom si každý den dopřejete své oblíbené jídlo. Touto metodou docílíte velmi efektivního hubnutí bez pohybu.

Chci skutečně hubnout

Máte-li pro hubnutí silnou motivaci, nejprve si srovnejte v hlavě, co vlastně chcete. Abyste zhubli natrvalo, musíte nejen upravit svůj jídelníček, ale najít si také sportovní aktivitu, která vás bude bavit a naučit se dostatečně odpočívat. Nové změny musíte přijmout za své, pokud je budete brát jako trest, jen těžko je v počátcích zvládnete. Určitě se budete muset obrnit velkou dávkou trpělivosti, překonat lenost a spoustu věcí si odříci. Jestliže však vytrváte, vyhrajete, a postupně zjistíte, jak se váš život obrací k lepšímu. Za každý dílčí úspěch se odměňte a uvidíte, že se postupně dostanete až k vytouženému cíli.

Svůj den začněte snídaní
Svůj den začněte snídaní

Každý den začněte snídaní

Možná vám to bude znít jako paradox, ale ke krásné štíhlé postavě se musíte projíst. Kdo jí a nehladoví, ten prostě hubne. Jen se musíte naučit, jaké potraviny a kdy konzumovat. Nic těžkého na tom není, časem sami poznáte, jak tělo na změny v jídelníčku reaguje. Nemusíte jíst přesně 5x denně, konzumaci jídla si přizpůsobte svým pracovním povinnostem a tomu, jak vám to vyhovuje. V každém případě však každý den začněte zdravou snídaní. Načerpáte energii na celé dopoledne a nebudou vás doprovázet žádné chutě na sladké. Snídani si zvolte podle vlastní chuti, je jedno jestli si ji dáte na sladko nebo na slano, máte spoustu možností. Ideální je, nasnídat se přibližně hodinu po probuzení. Z energetického hlediska by měla obsahovat 1 200 – 1 500 kj. Každou snídani je vhodné doplnit přiměřeným množstvím ovoce nebo zeleniny. Nezapomínejte také na tekutiny, hubnutí dokáže výrazně podpořit šálek zeleného čaje.

Hubnutí není žádná věda, ale musíte pochopit, že vyvážená strava jde ruku v ruce s dostatečným pohybem a odpočinkem. Důležité je, abyste byli spokojeni sami se sebou a cítili se dobře.