Kosmetika z arganového oleje dokáže divy

Používání kvalitní kosmetiky je pro mnohé z nás jakousi samozřejmostí. Ne každý přípravek ale musí zaručeně pomáhat. I proto je třeba se spoléhat na zaručené účinky, které přináší kosmetika z arganového oleje. My si v následujících řádcích arganový olej podrobně představíme a nabídneme také tipy na některé vynikající přípravky, jichž je základem.

kosmetika,argan

Jeden z nejvzácnějších olejů

Arganový olej je mnohdy označován jako marocké či tekuté zlato. I tato charakteristika jasně hovoří o jeho nepostradatelnosti a vysoké ceně. Není se čemu divit, jelikož je velmi vzácný. Vyrábí se z plodu ouctní dřeviny zvané Argania Spinosa. Získáván je ve stoprocentní podobě lisováním za studena. Zmiňovaný strom roste pouze a jedině v malé oblasti jihozápadního Maroka a patří mezi ohrožené druhy pod patronací Unesca.

Pestré kosmetické využití

V kosmetice si své místo najde prakticky ve všech přípravcích. Často bývá součástí krémů určených na celé tělo, ale i pouze na suchou a velmi citlivou pleť. Optimální je i přímo samotný olej jako alternativa denního a nočního krému. Sloužit může i jako podklad pod make-up. Vynikající jsou i nejrůznější šampóny obsahující tuto látku. Pomáhá i proti vráskám a pár kapek klidně můžete přidat i do koupele. Zjemní a zklidní pokožku.

Vyberte si kosmetiku dle vašich představ

Pestrou paletu výrobků s arganovým olejem najdete v eshopu Viphair.cz. V jeho nabídce jsou nejen šampóny a nejrůznější krémy, ale také klidně i stoprocentní bio arganový olej a ostatní kosmetika. Dobrou volbou je také například pleťová maska na vlasy s extraktem pocházejícím z vysoce jakostního marockého oleje, který dokáže naprosto skvěle hydratovat a regenerovat poškozené vlasy. Výborný je ale i vlasový kondicionér chránící vlasy před poškozením, vysokou lámavostí a postupným vysušováním.