Správný pitný režim pomáhá s hubnutím

Důvodem, proč si naše tělo udržuje tukové zásoby, někdy může být nevhodná strava, nedostatek pohybu, ale také například nedostatečný pitný režim. Věděli jste, že právě pití čisté pramenité vody je pro naše tělo klíčové a může pozitivně ovlivnit snahu shodit přebytečná kila? Proč tomu tak je a jak si zajistit dostatečný pitný režim doma nebo v kanceláři, se dozvíte v tomto článku.

tape-403592_640

Zadržování vody

Přebytečná hmotnost někdy může být problémem toho, že se náš organismus snaží udržet dostatečné množství vody na časy, kdy bude potřeba. Pravidelným pitným režimem tomuto jevu zabráníte a vaše tělo se naučí, že si zásoby vody nemusí ukládat, ale že ve vhodnou chvíli dostane napít a nebudete ho trápit nedostatkem tekutin. Voda někdy může znamenat i několik kilogramů navíc, a když zmizí, pocítíte pozitivní změnu a úbytek klidně i několika centimetrů.

Každý den alespoň 8 sklenic vody

Ideální příjem tekutin, které by měla z velké části tvořit především čistá pramenitá voda, by se měl pohybovat mezi 1,5 až 2 litry. V létě klidně vypijte více a pokud pravidelně sportujete, také tomu přizpůsobte svůj pitný režim. Hlídejte si, abyste za den vypili alespoň 8 sklenic vody. Nezapomínejte také na to, že výborná káva udělaná v praktickém kávovaru, má dehydratační účinky a je dobré vypít k ní i sklenici čisté vody.

voda, barel

Barelová pramenitá pitná voda místo malých PET flašek

Neustálé nošení a nakupování nepraktických PET flašek, které kromě vaší peněženky, neprospívají ani životnímu prostředí, nejsou tou nejlepší volbou, jak si zajistit pitný režim. Pro umístění do domácnosti nebo do kanceláří se hodí výdejníky vody pro snadné čerpání barelové čisté pramenité vody.

Staráte se pouze o to, abyste toho vypili dost

Firma, která poskytuje barelovou pitnou vodu, se sama postará o pravidelné dodávky, údržbu a sanitaci přístrojů a další potřebný servis. Jednoduše objednáte a potom si užíváte jemnou chuť čisté pramenité vody a pozitivní účinky dostatečné hydratace na váš organismus.