Krk Chorvatsko – dovolená u Jaderského moře

Už se nemůžete dočkat horkých letních dnů? Sluníčko, moře a písečná pláž, to je ideální představa o zahraniční dovolené. Pokud nevíte, kam letos vyrazit za žhavým sluncem, vsaďte na Krk Chorvatsko. Ostrov ležící v Jaderském moři na Kvarneru. Vydejte se za nádhernými zážitky od konce května do poloviny září. Právě v těchto měsících je na Krku nejkrásněji.

V čem je Krk Chorvatsko výjimečný

Ostrov Krk je pokladnicí kulturních, historických i přírodních památek. Ve stejnojmenném hlavním městě, které je srdcem starobylých drahokamů architektury a nočního života, se nachází městské hradby, katedrála i kostely Sv. Quirinuse, kostel Panny Marie, svatého Františka a sv. Josefa. Mnohé kulturní akce se konají ve Frankopanské pevnosti. Vaše kroky povedou do prastarého městečka Vrbnik, jež se tyčí na skalnatém útesu. Ve Vrbniku se nachází nejužší ulička světa, která je široká pouhých 50 cm. Za zmínku stojí ostrůvek Košljun. Můžete zde navštívit klášter se čtyřmi muzei. Krk Chorvatsko je dokonalým místem pro strávení rodinné, relační i sportovní dovolené.

Pláže jako malované

Dovolená Krk Chorvatsko je přitažlivá také díky malebným plážím a přírodním divům. Na první pohled vám učarují olivové háje, pastviny, vinohrady i středomořská fauna a flora. Spatříte kamenné hradby, jeskyně Biserujka v Rudine, a okusíte pohodovou rekreaci v zátoce Soline. Zdejší bahno je věhlasné svými léčivými účinky. Rádi byste se podívali na dechberoucí ostrov Krk? Rezervujte si ubytování ve čtyřhvězdičkovém autokempu Ježevac, který se nachází jen 250 m od centra města Krk. Tento autokemp patří mezi nejlepší v Chorvatsku. Dokonce je oceněn „Modrou vlajkou“. Na své si zde přijdou turisté všech věkových generací. Spolehnout se můžete na dokonalou vybavenost a služby cestovního ruchu.