Kufry pro nejmenší cestovatele – Jak vybrat ten správný?

Stejně jako dospělí potřebují zabalit na cesty mnoho věcí, i děti chtějí mít své drahocennosti u sebe. Na cesty potřebují naši nejmenší spoustu věcí – nádobu s tekutinami, svačinku, polštářek, lehkou přikrývku, mikinu, tepláčky, kdyby se udělalo chladno a bezesporu nejoblíbenější hračku, případně více hraček, aby cesta lépe ubíhala.

Pokud cestujete s dítětem, určitě se vám bude dětský kufr hodit. Všechny věci do své kožené kabelky neschováte, byť by byla sebevětší. Navíc děti milují pocit, že sami mohou rozhodnout, které věci si sebou sbalí a mají také kufr, jako tatínek a maminka.

Malý cestovní kufr oceníte i při víkendovém cestování nedaleko k babičce. Rozhodně ho nemusíte pořizovat pouze v souvislosti s dlouhým cestováním. Stačí, když se do kufru vejde pyžamko, knížka a oblíbený plyšák. Dětský kufr dítě využije při mnoha příležitostech a klidně i doma, jako úschovnu pro hračky.

Jak dětský kufr vybrat?

Výběr kufru pro dítě se samozřejmě liší od výběru cestovního zavazadla pro dospělé. Zatímco dospělý si cestovní kufry vybírá podle velikosti, materiálu, účelu cesty, dítěti stačí, když bude kufr barevný, veselý, měl by být na kolečkách a lehké konstrukce. Chybět by nemělo ergonomické teleskopické madlo a vrchní madlo pro snadnější manipulaci. Materiál je vhodné vybrat odolný, omyvatelný. Vhodný je podšitý interiér s vnitřními kapsami a popruhy, pro fixaci obsahu zavazadla. Motiv a barvy už záleží, zda jde o holčičku či chlapečka.

Kufr si dítě může občas vzít i do školky anebo někam na návštěvu, když si bude chtít sebou vzít oblíbené hračky. Kufr může být i ve tvaru nějakého zvířátka. Mnohé dětské kufry akceptují i jako palubní zavazadlo mnohé letecké společnosti, což je dobré vědět.

Kritéria pro vývěr

  • Lehká konstrukce
  • Kolečka
  • Teleskopické madlo + malé madlo
  • Odolný materiál
  • Vnitřní členění, kapsy, popruhy
  • Veselost