Matrace 90×200 je ideální pro zdravý spánek

vzorkovna-webstr-1

Chcete se po celodenní námaze dobře a pořádně vyspat? Zvolte si takovou matraci, která bude vyhovovat vašim potřebám. Při výběru byste měli zohlednit několik kritérií týkajících se tvrdosti, prodyšnosti, struktury nebo potahů. Rozhodně je ale výhodné investovat do poctivé matrace 90×200, která svými rozměry vyhovuje každé postavě.

I pro páry vybírejte matrace 90×200

Úplně na začátku vybírání kvalitní matrace stojí rozhodování, jaké máme svoje potřeby a také možnosti. Nejde o zboží, které bychom měli podceňovat. Používáme je dennodenně nejméně deset let. Nejdříve se zamyslete, zda chcete kupovat produkt pro jednolůžko, či dvoulůžko. I v druhém případě odborníci doporučují zvolit spíše dvě matrace v rozměrech 90×200. Ne každý pár má totiž shodné požadavky. Jeden může být těžší, druhý třeba preferuje měkký pelíšek. Jistotou jsou ovšem několikazónové výrobky. Mohou jich mít tři nebo až sedm. Znamená to, že tvrdší zóny se nachází v místě, kde se dotýkáte rameny, hrudníkem a boky, měkčí část potom najdete kolem kříže a chodidel. Díky tomu si pak už nepřeležíte ruce, když usnete po celou noc v jedné poloze.

Pružnost nebo větší struktura?

Pokud máte rádi pružné matrace, sáhněte po prodyšné HR pěně. Takzvaně líná pěna spojuje PUR a HR pěnu, která se zase rychle neproleží. Když potřebujete uvolnit svalstvo, je nejlepší zvolit elastickou matraci. Spíše než standardní pružinové matrace se doporučují sendvičové, a to proto, že mají větší hustotu a jejich součástí je studená pěna. Matrace zvláště ve velikosti 90×200 pak kopírují celé tělo a ležení je pohodlné. Přesně takové výrobky, které jsou vyrobeny z kvalitních materiálů a splňují nároky na zdravý spánek, lze nalézt v internetovém obchodě Matrace-webstr.cz. To znamená, že mají dlouhou životnost a jejich parametry jsou stálé.