Mzdové účetnictví či personalistika. Rekvalifikační kurzy otevírají cestu k nové kariéře

Když si student vybírá střední, potažmo vysokou školu, častokrát ještě nemá ponětí o tom, jak vypadá reálný život. Mnoho lidí nakonec pracuje v úplně jiném oboru, než jaký vystudovali. Jak pro něj vzít kvalifikaci? Jednou z možností jsou rekvalifikační kurzy, které vám mohou pomoci přeorientovat se úplně na jiný směr, začít znovu a lépe.

Rekvalifikační kurzy jsou přístupné pro každého. Jestliže máte zaměstnání, ale práce vás nebaví a toužíte změnit svou kariéru, budete si muset kurz sami zaplatit. Ve stávajícím zaměstnání se nikdo nemusí dozvědět, že na nějaký kurz docházíte. Výuka probíhá o víkendech, a tak vám nezasáhne do pracovní doby. Pokud zaměstnání nemáte a jste zapsaní na úřadu práce, rekvalifikační kurz můžete absolvovat dokonce zdarma.

Úřady práce uchazečům kurzy proplácí

Splníte-li veškeré podmínky, kurz budete mít zaplacený. Úřad práce však nejdříve musí posoudit váš konkrétní případ. Posuzuje se, zda máte pro daný kurz vhodné předpoklady, jestli vám doopravdy pomůže získat zaměstnání, které v současné době nemůžete najít apod. Od státu dostanete proplacené i náklady na jízdné, a jste-li evidováni na úřadu práce, během rekvalifikace pobíráte rovněž podporu. Úřad práce vám rovněž sdělí, jaká je aktuální nabídka rekvalifikačních kurzů. Závazné to pro vás není. Jestliže vás láká například kurz personalistiky, již vám úřad nenabídl, můžete si ho vypátrat na vlastní pěst.

Nabídka rekvalifikačních kurzů v jednotlivých okresech se liší

Úřad vám samozřejmě nebude proplácet náklady na cestování do Prahy, proto je vždy důležité vybírat si kurzy ve vašem okolí. Nabídky se liší okres od okresu, nejdříve se tedy podívejte na dostupnost ve vaší lokalitě. Rekvalifikační kurzy účetnictví a personalistiky pro Prahu, Brno, Ostravu, Plzeň, ale i menší města pořádá například společnost Orange Academy.

Na jejím webu se přímo dozvíte, kde se otevírají které kurzy. Třeba takový kurz Mzdové účetnictví se základy personalistiky v Plzni startuje 19. září a pak na začátku listopadu. Na nic tedy nečekejte a pojďte svému štěstí naproti.