Na co si dát pozor při výběru kvalitní sedací soupravy


Jaký kousek nábytku je nejdůležitější v obývacím pokoji? Rozhodně pořádná sedací souprava. Její rozměry je dobré přizpůsobit velikosti pokoje, ale z pohledu designu a kvality rozhodně nedělejte kompromisy. Jak postupovat při výběru sedací soupravy a na co si dát pozor? S tím vám pomohou následující rady.

Tvar a rozměry sedačky

Sedací souprava může být menší pohovkou, ale i rozložitým kouskem nábytku do tvaru L nebo U. Záleží na tom, kolik místa máte k dispozici. Oblíbenou variantou jsou také rohové sedací soupravy, s jejichž pomocí můžete využít prostor v místnosti na maximum.

Kvalitní materiál

Při výběru sedačky myslete na to, aby byl materiál co nejvíce kvalitní. Podpoří to dlouhou životnost tohoto kusu nábytku. Německé luxusní sedačky jsou vyrobené z kůže, která při správné péči vydrží krásná a funkční po mnoho let. V nabídce však nechybí ani textilní sedačky pro všechny, kterým je tento materiál bližší.

Úložné prostory nebo možnost rozložení

Většina sedacích souprav je nejenom místem pro sezení a odpočinek, ale mohou nabídnout i další důmyslné funkce. V každém interiéru jistě oceníte úložné prostory navíc, nebo možnost rozložit sedačku do provizorního lůžka pro návštěvy.

Podívejte se na sedačku přímo v prodejně

Protože nákup kvalitní sedací soupravy představuje mnohdy větší investici do opravdu důležitého kousku nábytku, je potřeba vybírat opravdu pečlivě. Snažte se sledovat nejenom uváděné parametry, ale také to, jestli je model k vidění na prodejně. Na vlastní oči si tak budete moci lépe ověřit, jestli je daná sedačka opravdu tím správným řešením pro váš interiér. Prodejna nábytku Praha Čestlice tak čeká na vaši návštěvu. Kromě sedacích souprav zde najdete také křesla, židle, jídelní či konferenční stolky a čalouněné postele.