Nemůžu otěhotnět, jak řešit problémy s neplodností?

pregnancy-784671_1280

Pokud patříte mezi ty páry, které se snaží o miminko už nějaký pátek a stále bezúspěšně, měli byste se zamyslet nad tím, jak vlastně dlouho je už snažení bezúspěšné. Pokud se snažíte o početí více jako 1 rok, nebo patříte mezi věkovou skupinu nad 35 let, snižuje se vám možnost přirozeného početí. Možná budete muset podstoupit léčbu neplodnosti.

Léčba neplodnosti

Ženy mívají s neplodností větší problémy, než muži, nicméně neplodnost mužů není žádnou výjimkou. U žen bývá příčin neplodnosti více, ať už se to týká vrozených vývojových vad, nebo hormonálních poruch. Vždy se používají základní metody pro vyšetření neplodnosti ženy – hormonální vyšetření, ultrazvuk, imunologie, genetické vyšetření, laparoskopie a vyšetření průchodnosti vaječníků. Nejčastějším problémem vedoucím k neplodnosti je porucha ovulace a nepravidelnost menstruačního cyklu. Někdy se bohužel příčinu poruchy plodnosti nepodaří odhalit.

U mužů je nejčastěji na vině nízká tvorba aktivních spermií, méně častěji se jedná o překážku v semenných cestách. Léčba mužské neplodnosti je především hormonální, nebo chirurgická.

Pokud se příčina neplodnosti nepodaří odhalit, nastupuje na řadu centrum asistované reprodukce a umělé oplodnění. Existuje metoda oplodnění vajíčka ve zkumavce (zkratka IVF), kde se často používí i mikroinjekce spermie do vajíčka, označováno jako ICSI. Dnešní moderní medicína je schopná pomoci tam, kde to ještě nedávno vypadalo jako nemožné. Pokud i vás trápí stálé neúspěšné pokusy o početí, neotálejte a navštivte centrum asistované reprodukce Eurofertil Ostrava, kde s vámi prokonzultují možnosti umělého oplodnění.