Užijte si skvělou dovolenou v Rakousku

dovolená Rakousko

Chcete vyrazit na dovolenou a nehodláte trávit dlouhou dobu na cestách? Pokud ano, stačí vám pouze přejet hranice a vybrat si lokalitu v sousedním Rakousku. V letním období jsou sice mnohými lidmi preferovány spíše přímořské státy, nicméně naši jižní sousedé mohou nabídnout krásné túry v Alpách, spousty zajímavých historických lokalit a v neposlední řadě i kulturu a skvělé gastronomické speciality. V následujících řádcích nabídneme tipy na návštěvu některých spolkových zemí a doporučíme přímo i webové stránky, kde si můžete vybrat přehledně pobyty za výhodné ceny.

Mozartův Salzburg

Výbornou volbou v jakémkoli ročním období je určitě Salcbursko. Pohodová dovolená Rakousko právě v této spolkové zemi se může nést třeba v duchu návštěvy Salzburgu, města, které je nedílně spjato se slavným hudebním skladatelem W. A. Mozartem. Můžete si dát slavné Mozartovy koule, anebo se podívat na jeho dům. Staré město je zařazeno mezi památky nacházející se v seznamu UNESCO. Kouzelná je i návštěva solných dolů nacházejících se v Halleinu a Bad Dürnbergu. Podívat se můžete i do Gasteinského údolí, kde se v minulosti dolovalo zlato. Samotná solná komora Rakousko již sama o sobě nabídne jedinečnou atmosféru.

V Tyrolsku se určitě nudit nebudete

Vydat se do spolkové země, v níž se nachází nejvyšší hora Rakouska Grossglockner se svou nadmořskou výškou 3 797 metrů nad mořem, rozhodně stojí za to. Tyrolsko je skvělé nejen v zimě, kdy můžete vyrazit do některého z alpských středisek jako například Zillertal, Stubai, Tux a další. Vynikající je zde i letní dovolená v Rakousku u jezera. Na kole můžete objevovat krajinu a zastavit se okoupat třeba v Längenfeldu, kde jsou známé termální lázně Aqua Dome.

Rakousko jako na dlani

Pokud je pro vás dovolená v Rakousku lákavá, v této zemi se nevyznáte a na vlastní pěst byste sama ani s rodinou nevyjela, nemusíte zoufat. U společnosti Traveller s.r.o. si určitě vyberete lokalitu podle svých představ. Najdete zde přehlednou mapu všech oblasti Rakouska a spoustu zajímavých tipů na konkrétní lokality.