Nenechávejte koupi zdravotní obuvi na poslední chvíli!

Dámská zdravotní obuv
Zdravotní obuv ABEBA

Při péči o své zdraví mnoho lidí zapomíná na jednu velmi důležitou část těla. Snažíme se udržovat pokožku mladou a pružnou, pravidelně cvičíme, dodáváme organismu dostatek vitamínů, tu a tam si dopřejeme i masáž na uvolnění ztuhlých svalů, a při tom všem zanedbáváme nohy, které nás celý život nosí. Pod heslem „pro krásu se musí trpět“ je na celý den uzavíráme do nepohodlných bot a doufáme, že to nějak vydržíme…

Plíživé nebezpečí s jednoduchým řešením

Samozřejmě, že bolest a nepohodlí se vydržet dají, nesmíme se pak ovšem divit, vzniknou-li otlaky, puchýře, trvalejší bolesti, otoky, únava nohou a kloubů, nebo dokonce ortopedické problémy. Těmi v dnešní době ostatně trpí v menší či větší míře většina populace. Ohroženi jsou jimi především lidé, jejichž profese obnáší celodenní stání a popocházení: prodavači, pracovníci v gastronomii, zdravotní sestry, lékaři a kancelářští zaměstnanci, kteří tráví pracovní dobu stáním za přepážkami. Samozřejmě je třeba věnovat pozornost také tomu, co nosí vaše děti, které se ještě vyvíjí. Nesprávně zvolená obuv v raném období života může zapříčinit nesprávné tvarování chodidla či pokles klenby. Řešení problému je přitom tak jednoduché! Dopřejte svým nohám odpočinek a komfort v podobě zdravotní obuvi, která prospěje nejen jim, ale i páteři.

Zdravotní obuv ABEBA
Zdravotní obuv ABEBA

Přezouvejte se, kdykoliv je to možné

Ke koupi zdravotní obuvi většinou přistoupíme až tehdy, kdy to již naše zdraví vyžaduje a doporučí nám ji lékař. Důvod je nasnadě: co je zdravé, nebývá většinou stylové, a tak nás pýcha dlouho nutí stav našich nohou zanedbávat. Mnoha problémům lze přitom zabránit prevencí. Jak najít kompromis mezi vzhledem a praktičností? Pořiďte si zdravotní obuv pouze do práce, na přezutí! Když dopřejete svým nohám celodenní komfort při práci, můžete si ve volném čase obout oblíbené lodičky. Pokud se vám ani tato alternativa nelíbí, pořád není vše ztraceno. Naštěstí existuje velký výběr zdravotních pantoflí, které si můžete obout doma, kde na parádě vážně nezáleží. Do oblíbených bot si ale určitě sežeňte alespoň zdravotní vložky.

Zdravotní obuv – kde hledat kvalitu

Protože jde o vaše zdraví, rozhodně byste si tento typ obuvi neměli kupovat někde na stánku. Podívejte se po ní například v místní lékarně, nebo ještě lépe ve specializovaných prodejnách. Pokud se ve vaší blízkosti žádné nenachází, obraťte se na odborníky na internetu. V nabídce e-shopu 2P servis je zdravotní obuv dámská, pánská, gastro obuv i obuv určená přímo pro zdravotníky. Specializovaný výrobky s sebou kromě komfortu a správné opory chodidla nesou další výhody, jako je protiskluzová podrážka vhodná na operační sály nebo antibakteriální úprava, jež zaručuje naprostou hygieničnost. Revolucí na poli zdravotní obuvi je pak řada PRIMAVERA – Luver, která díky jedinečnému odpružení snižuje zatížení pohybového aparátu, tlumí nárazy a uleví vašim kloubům i páteři.