Plánujete podzimní dovolenou v zahraničí? Nezapomeňte na cestovní pojištění

970281_517994634940421_1227892969_n

Ačkoliv letní prázdniny už dávno skončily, sezóna dovolených pokračuje ještě minimálně do poloviny října. Opozdilci, kteří si nenašli čas na odpočinek a relaxaci během letního období, vyráží do přímořských destinací nyní. S plavkami v jedné ruce a s cestovním pojištěním v ruce druhé můžete vyrazit za dobrodružstvím.

Z cestovního pojištění, které si sjednáte snadno i prostřednictvím internetu, se hradí veškeré náklady na léčbu či ošetření v zahraničí. V případě, že byste potřebovali lékařskou pomoc a neměli byste cestovní pojištění, léčbu byste museli platit z vlastní kapsy. Cestovní pojištění není nákladnou záležitostí, a proto se vyplatí sjednat si ho, přestože cestujete pouze do sousedního Německa, Rakouska, Polska či Slovenska.

Abyste neplatili zbytečně vysokou částku, doporučujeme provést srovnání cestovního pojištění online. Získáte přehled o tom, jaké produkty jednotlivé pojišťovny na tuzemském trhu nabízí. Nicméně, cena by neměla být rozhodujícím faktorem. V první řadě byste se měli zaměřit na to, co v rámci cestovního pojištění máte hrazené.

Kde hledat cestovní pojištění?

Vyhledat pojišťovnu, která vám poskytne vhodné cestovní pojištění, může i nemusí být snadné. Pokud se rozhodnete obejít pobočky pojišťoven osobně, zabere vám to spoustu času. Přijatelnějším řešením je navštívit portál TopSrovnání.cz, prostřednictvím kterého můžete zjistit podmínky pojištění během několika vteřin.

Stačí vyplnit naprosto jednoduchý a srozumitelný formulář, ve kterém vyplníte údaje o cestě, informace o pojišťovaných osobách a zda jedete za sportovní činností. Následně se vám zobrazí seznam cestovního pojištění od té nejlevnější nabídky. Ať už potřebujete cestovní pojištění do Itálie, Chorvatska, Egyptu či pouze na Slovensko, neměli byste podceňovat jeho parametry. V případě pojistného plnění se pečlivost výběru určitě vyplatí.