Nepodceňujte kvalitu střešních oken a výlezů

Nepodceňujte kvalitu střešních oken a výlezů
Nepodceňujte kvalitu střešních oken a výlezů

Střešní okno je nedílnou součástí většiny podkrovních prostor bytových a nebytových objektů. Prvek, který propouští dostatečné množství slunečních paprsků do místnosti. Zároveň slouží jako estetická součást dané nemovitosti a umožňuje pohodlné větrání.

Při výběru střešního okna byste neměli podceňovat řadu vlastností tohoto bytového doplňku. Od samotného výrobního materiálu, až po ty méně známé parametry.

Jak vypadá kvalitní střešní okno?

Obvykle můžete volit mezi plastovou a dřevěnou variantou. Nutno však podotknout, že dřevěné střešní okno působí daleko útulnějším a komfortnějším dojmem. Nedílnou součástí těchto produktů jsou i praktické ventilační klapky a kompletní lemování. Profesionální výrobce vám na takový sortiment dokáže dát záruku až 10 let.

Jestliže chcete docílit těch nejlepších vlastností v kombinaci s dlouhou životností, snažte se, aby následující třídy podléhaly těm nejlepším parametrům.

  • Třída neprůvzdušnosti
  • Voděodolnost
  • Redukce hluku
  • Odolnost vůči zatížení větrem

Teprve takové střešní okno plněné argonem vám zajistí maximální bytový komfort a pohodlí při jeho ovládání. V rámci střešních prostor se však můžete setkat i s dalším velice přínosným prvkem.

Elegantní střešní výlezy

Výlez neboli světlík. Takové označení nesou střešní výlezy, jež mohou dokonale zapadnout do celého konceptu nemovitosti. I zde lze vybírat mezi originálními vzhledy, k nimž náleží integrované lemování a zasklení s pomocí dvojskel.

Výlezová okna můžete vybírat z několika rozměrových variant. Nejčastěji jde o velikost 45×55 cm a 45×73 cm. Střešní výlezy volte s přihlédnutím k tomu, aby tvořily nerušivou součást budovy a zároveň je umísťujte tam, kde nedochází k velkému hromadění sněhu.

Oba výše uvedené střešní prvky mohou v závislosti na vašich potřebách podléhat vysoké eleganci a zároveň půjdou snadno nainstalovat.