Tři prosté rady, jak si udržet novoroční předsevzetí

sport

Stále jste si nezvykli na své novoroční předsevzetí a máte problém s jeho dodržováním? Máme pro vás několik konkrétních tipů jak z něj jednoduše udělat součást vašeho každodenního života. Pojďte se podívat jakých rad se držet, aby vás vaše předsevzetí přestalo trápit.

Předsevzetí jak zhubnout nebo přestat kouřit jsou klasiky nad klasiky, které se každoročně pokoušela překonat třeba i naše filmová oblíbenkyně Bridget Jones. My jsme se právě na takové tři novoroční evergreeny zaměřili.

Klasika č. 1 – přestat kouřit

Dlouholetým kuřákům radíme ze zásady nesvěřovat svůj plán přestat kouřit všem svým známým, maximálně jednomu, dvěma nejbližším. Jakmile si totiž půjdete sednout na víno a někdo vás začne přemlouvat, abyste šli ven „na cigáro“ věřte, že si s tím dá daleko víc práce, když bude vědět, že kouřit už nechcete nikdy. Jakmile si bude myslet, že se vám prostě jen nechce ven, spokojí se s prostým „teď ne“. Že už to bude vždycky ne, se může dozvědět klidně až za další měsíc, když už vám odmítnutí nebude dělat žádný problém.

Klasika č. 2 – začít cvičit

Rozhodli jste se začít cvičit několikrát týdně a postupně se vám začíná stávat, že se frekvence cvičení snižuje? Trik jak cvičit stále stejně často, anebo dokonce ještě víc zní jednoduše – chce to výzvu! Potřebujete k tomu parťáka, který do cvičení půjde taky, pravda. Výhodou však je, že nemusíte být u cvičení spolu! Stačí si posílat fotky, info o tom co jste všechno zvládli, anebo rovnou sdílet data z aplikací zaznamenávajících sportovní aktivity. Uvidíte jak vás touha, že zvládnete o deset sed-lehů nebo kilometr víc, vyhecuje! Naše parta se třeba takto trumfuje v počtu kroků týden co týden. Každý pohyb se přeci počítá!

Klasika č. 3 – Začít zdravě jíst

Naše nejdůležitější rada zní jednoduše – vytřiďte si spíž. Vyházejte ze spíže a z ledničky všechny nezdravé potraviny, které vám sice chutnají, ale po každém soustu si připadáte jako hříšník. Existují potravinové banky a sbírky pro chudé, kde vaše zásoby jistě uvítají. Namísto nich si pořiďte zdravou formu toho co vám chutná. Zeleninou kupte čerstvou, pečivo celozrnné a vyvarujte se nejrůznějších polotovarů. Jste-li na sladké, kupte si například 70% Carla hořkou čokoládu, s níž rozhodně nezhřešíte. Uvidíte, že jakmile jednou tolik jídla odnesete pryč, aniž byste se ho dotkli, už se vám ho nebude chtít zrovna znovu napodruhé kupovat. Bezpečně vás odradí pocit peněz vyhozených z okna.