Nerezové poštovní schránky do každé domácnosti

schranky-pro-rodinne-domy

Přestože dnes většina pošty cestuje elektronicky formou e-mailů, SMS zpráv či zpráv třeba na Facebooku, bez poštovní schránky se neobejde nikdo z nás. Oblíbenými jsou pro svou životnost nerezové poštovní schránky.

Pošťáci nám do schránek nosí všemožné letáky ze supermarketů, dopisy z různých institucí, časopisy či noviny a o Vánocích či Velikonocích také přání. Přeci jen držet v ruce pohlednici či dopis, který nám dorazí poštou, to má své kouzlo.

Poštovní schránky a jejich design

Také v designu schránek se projevuje současný trend minimalismu. Zatímco dříve byly moderní výrazné schránky se stříškou a případně s tubusem na noviny, dnes jsou v kurzu spíš jednoduché typy. Velmi častými jsou nerezové poštovní schránky. Z odolných materiálů mají velké uplatnění poštovní schránky z pozinkovaného lakovaného plechu.

2412-potovn-schrnka-g-01-nerez

Nerezové poštovní schránky

Tento materiál je samozřejmě o něco dražší, ale investice se vyplatí. Nerezová poštovní schránka je obvykle celoživotní záležitostí, protože nerez vypadá i po dlouhých letech pořád stejně dobře. Je vhodný do interiéru i exteriéru, a tak není divu, že se jedná o nejčastěji poptávaný materiál schránek.

Jednu nevýhodu přesto má. Nerez má svou typickou šedou barvu, kterou nelze změnit. U jiných materiálů si barevný odstín můžete vybírat.

Co je potřeba při koupi poštovní schránky zvážit

Především byste se měli zamyslet nad jejím umístěním. Je rozdíl, zda sháníte poštovní schránku do rodinného, nebo bytového domu. V případě rodinného domku se nabízí dvě možnosti. Buď bude schránka umístěná samostatně (například zavěšená na plotě, zazděná do fasády domu), nebo zabudovaná (například do sloupku plotu). U bytového domu se schránky často vyrábí jako jeden celek, ale je potřeba rozhodnout, zda budou uvnitř, nebo venku (pověšené na zdi či zabudované do dveří).

Dále byste měli zvážit, zda bude mít vaše poštovní schránka nerez dva otvory. Může se otevírat jen zepředu, ale mnohdy je praktičtější, když má otvor na vybírání zezadu. To však záleží na konkrétním umístění u vás doma.

Nevíte-li si rady, nebojte se požádat o pomoc odborníky. Rádi vám poradí a vyjdou při výrobě vaši poštovní schránky maximálně vstříc. O historii poštovních schránek si můžete přečíst zde.