Pánské svetry

model-334735_1280

Pánské svetry jsou záležitostí především zimních měsíců, kdy venku přituhuje, a my se potřebujeme zahřát. K tomu nám skvěle poslouží právě svetr, který dokáže skvěle nahradit tričko nebo slabší bundu. Mezi hlavní vlastnosti patří zejména zahřátí a neprofouknutí. V zásadě rozdělujeme svetry do několika kategorií, do kterých patří například pletené svetry nebo luxusnější svetry z lepšího materiálu. A právě na toto rozdělení se zaměříme.

Většina pánských svetrů je vyráběna z kvalitního materiálu, v zásadě se jedná o bavlnu, která je ještě doplněna o polystyren. Jednou z největších výhod bavlny je její pohodlnost, díky které ani nevíte, že nějaký svetr na sobě máte, navíc je příjemná na dotyk. Podobně je na tom i polystyren, který ale na rozdíl od bavlny obsahuje polystyrenová vlákna, jež neabsorbují vlhkost a tudíž neodvádí pot.

Do kategorie pánských svetrů zcela určitě patří ručně pletené pánské svetry, které se vyznačují hlavně použitým kvalitním materiálem, mezi který patří například již zmíněná bavlna. Hodí se tedy do mrazivých dnů, ale také na běžné nošení.

Samotnou kategorií jsou pak luxusní pánské svetry. Ty se vyznačují svým neotřelým a nevšedním zpracováním, na které nemusíte natrefit každý den. Plní roli preciznosti a elegance, ačkoliv jsou z vyšší cenové relace.