Para ořechy nejen pro prevenci rakoviny

Para ořechy
Para ořechy – jádra natural

Tyto poměrně málo známé ořechy jsou původem z Brazílie. Rostou na mohutných dlouholetých stromech. Jejich konzumace je doporučená pouze v malém množství, takže když si pořídíte sáček těchto ořechů, zajistí vám dostatečný přísun důležitých vitamínů po dlouhou dobu. A co vlastně obsahují a čím nám pomáhají?

Selen v hlavní roli

Brazilské para ořechy jsou bohaté zejména na selen. Tento prvek je důležitý pro zajištění antioxidačních funkcí organismu. Bylo dokázáno, že právě konzumace dostatečného množství látek s antioxidačními účinky pomáhá snížit riziko vzniku rakoviny. Kromě tohoto prvku najdeme v para ořeších i měď, fosfor, hořčík, mangan, zinek a vápník.

Díky těmto minerálním prvkům je konzumace rozumného množství para ořechů prospěšná pro svaly, srdce a celkovou nervovou soustavu. Fosfor je velmi důležitý pro zdravý vývoj kostí a zubů. Každý, kdo chce mít krásné nehty a zdravé vlasy by měl za den sníst alespoň 2 para ořechy. Široké spektrum aminokyselin, ze kterých se skládají bílkoviny obsažené v para ořechu, pomáhá svalové regeneraci a následným lepším výkonům, což ocení profesionální i rekreační sportovci.

Nejen vynikající para ořechy můžete výhodně zakoupit také online na zodo.cz.

Za den jich stačí trochu

Para ořechy obsahují 72 % tuků. To z nich dělá kaloricky velmi hodnotnou potravinu. Ve sto gramech těchto brazilských ořechů získáme energii o 656 kaloriích, které jsou tvořeny přibližně 12 gramy sacharidů, 14 gramy bílkovin a 67 gramy tuku. Zbytek je tvořen vlákninou. Spolu s tímto poměrně velkým množstvím kalorií však vaše tělo získá i vitaminy skupiny B, vitamin E a další minerály.

Právě vysoký obsah selenu, který je ve správných dávkách velmi prospěšný, může při přílišné konzumace těchto ořechů, způsobit potíže. Ideální je opravdu konzumovat maximálně jednu hrst těchto ořechů za den. Při snězení velkého množství para ořechů za krátký časový úsek by totiž mohlo dojít k zažívacím potížím nebo lámáním nehtů. Když však dodržíte doporučenou denní dávku, budou naopak vaše nehty a vlasy silné a zdravé.