Pečujte o své zdraví v průběhu menopauzy

Menopauza je v životě ženy náročným obdobím. Smířit se s tím, že naše tělo stárne, je samo o sobě dost těžké. Navíc se musíme potýkat se všemi těmi obtížemi, které hormonální změny přináší: návaly horka, podrážděnost, nespavost… V tomto období se více než kdy jindy vyplatí sáhnout ke kvalitním bylinným extraktům.

Rostliny, které zklidní váš organismus

Šalvěj lékařská k nám přišla z jižní Evropy a běžně se pěstuje na zahradách. Pravděpodobně si ji nejprve dáte do souvislosti se záněty zubů, kdy ulevuje od bolesti, její pozitivní účinky během menopauzy jsou však neméně podstatné. Šalvěj celkově posiluje organismus, a pomáhá tak k udržení komfortu. Současně zmírňuje noční pocení a odstraňuje slabost.

Jam vlnatý je domovem v Severní Americe a jeho použití u nás dosud není příliš rozšířené, pro ženy v menopauze je však doslova spásou. Je účinný snad proti všěm jejím průvodním potížím od návalů horka přes neklid a podrážděnost až po pocení. Dále přispívá k normálnímu energetickému metabolismu.

Kontryhel obecný je hojně rozšířen po celé Evropě. Tato nenápadná rostlinka pomáhá ženám od puberty po přechod. Kontryhel je účinný proti zánětům dělohy, upravuje menstruační cyklus, působí proti vzniku děložních myomů a během těhotenství snižuje riziko potratu. V menopauze je nedocenitelný kvůli nepravidelné periodě, kterou pomáhá normalizovat. Blahodárně působí také na psychiku, protože prohlubuje spánek a zlepšuje noční regeneraci organismu.

MENO KOMFORT pro pohodový život

Renomovaný český výrobce, společnost Naturvita, zkombinoval účinky výše jmenovaných rostlin do jediného výrobku. Jsou jím kapsle MENO KOMFORT, které skutečně splní, co jejich jméno slibuje. Zajistí, abyste se v průběhu menopauzy cítily tak příjemně, jak to jen jde. Jedna kapsle obsahuje 200 mg extraktu z natě kontryhelu, 100 mg extraktu z natě šalvěje a 10 mg extraktu z hlízy jamu. Pro nejlepší účinek se doporučuje polknout po jedné kapsli třikrát denně. Tento přípravek je volně prodejný v lékárnách, pro větší pohodlí si ho můžete objednat i po internetu – třeba z e-lékarny Gigalekarna.cz.