Pro vjezdy do garáží počítejte s prostorem i systémem ovládání

Novostavby mají výhodu v tom, že předem plánované architektonické plány se více méně zvládnou dodržet. Základy, obvodové zdi, rozvody, podlahy okna, střešní krytina – všechny práce na sebe krásně navazují. Následuje zahrada a oplocení pozemku. Zde se nesmějí opominout důležité bezpečnostní prvky, jakými jsou vstupní branka a příjezdová brána. I vrata si zaslouží svůj design, který ladí s charakterem plotu a budovy. Kryté parkoviště pro automobil, jízdní kola a potřebné náhradní díly by mělo být opatřeno odpovídajícími garážovými vraty.

Dvoukřídlá garážová vrata a rolovací vjezdy do garáže

Nezáleží jen na estetickém dojmu, ale především na funkčnosti. Kdo nemá dostatek prostoru pro dvoukřídlá garážová vrata, tomu skvěle poslouží rolovací garážová vrata. Jednoduchým mechanismem, jenž může být mechanický nebo na dálkové ovládání, se roleta vysune do kazety či prostoru nad vraty, auto pohodlně zajede a vy máte dostatek času na vystoupení, vyložení nákladu, nákupů a dětí ze sedaček. Záleží na tom, zda máte z garáže přístup do domu anebo musíte garáž opustit a zvnějšku ji opět zavřít. Proto byste si měli prozkoumat možnosti ovládání pro zjednodušení pohybu vašeho vlastního i dalších osob. Samozřejmostí je dokonalé zabezpečení před nezvanými hosty, ale i zvířaty – kunami a hlodavci.

Praktická sekční garážová vrata

Sekční garážová vrata jsou dispozičně řešena tak, že celý díl vyjíždí pod vnitřní střechu garáže a odpadá tak složité otevírání a zavírání. Jsou výhodné především v těch prostorech, kam se nevejdou běžná otevírací vrata. Pro podrobné informace o dostupných modelech můžete navštívit stránky s kategorií Sekční garážová vrata Kružík. Vybrané typy vjezdů do garáží, vstupních branek i příjezdových vrat jsou vhodné u výstavby nově stavěných budov, ale s úspěchem se dají zakomponovat do již stojících budov a oplocení.