Podzim plnými doušky! Jak si dokonale užít volné podzimní chvíle?

V létě většinu času trávíme venku. Můžeme chodit k vodě, obdělávat zahrádku, sportovat, chodit do letního kina. S klesajícími teplotami však tyto aktivity postupně vypouštíme, až se přistihneme při tom, že sedíme doma pod dekou v křesle a bezmyšlenkovitě koukáme na televizi. Víte, že existují speciální aktivity, které se hodí dělat právě na podzim? Přečtěte si, které to jsou.

Nemusíte se nutně pouštět do podzimního úklidu celého bytu ani nemusíte chodit na kurzy čínštiny. Připravili jsme pro vás několik jednoduchých činností, které vám zpestří krátké dny a díky kterým ze sebe budete mít radost!

 1. Pozvěte podzim do svého domova

Každé roční období se vyznačuje typickými znaky, mezi které se řadí barvy, květiny, vůně a podobně. Nejinak je tomu s podzimem. Vpusťte si do domova hřejivost barev. Chybu rozhodně neuděláte s kombinací žluté, oranžové, vínové, hnědé a zlaté barvy. Zkuste si stůl prostřít vínovým ubrusem a doprostřed postavte dřevěný talíř s podzimními přírodninami. Venku najdete na každém rohu krásně zbarvené listí, okrasné dýně, šišky, vřes, mech a kaštany. Nechte průchod vlastní fantazii a vytvořte si originální dekoraci, která vás nebude stát ani korunu.

 1. Vařte podle sezónních trendů

I když si dýni můžete koupit během celého roku, pouze během podzimu má tu nejlepší chuť. Zpracovat ji můžete na stovky způsobů. Velmi chutné jsou dýňové muffinky s čokoládou. Jejich příprava není složitá. V míse smíchejte:

 • 2 a 1/3 hrnku celozrnné mouky
 • 1 hrnek třtinového cukru
 • 2 hrnky dýňového pyré
 • 1,5 hrnku rýžového mléka
 • 1,5 lžíce mleté skořice
 • 1 lžičku mletého zázvoru
 • 1 lžičku mletého nového koření
 • 1 lžíci kypřícího prášku
 • ½ lžičky jedlé sody
 • 1 lžičku citronové šťávy
 • 100 g nasekané výběrové Carla hořké 70% čokolády

Veškeré ingredience promíchejte v míse a vzniklou směsí naplňte formičky na muffiny. Troubu nastavte na 200 °C a pečte asi 20-25 minut. Pro ještě lákavější vzhled můžete horké muffiny posypat hoblinkami hořké čokolády.

 1. Zařiďte si vlastní wellness lázně

Dopřejte si aromaterapii ve vlastní vaně. Aromaterapie znamená léčbu vůněmi, které vám pomohou uvolnit mysl a zahnat chmurné myšlenky. Stačí si vybrat vůně esenciální olejů, které jsou určené do koupele. Samotné esenciální oleje mají velmi silné účinky, a proto se doporučuje smíchat 5 až 7 kapek vybrané vůně s 30 ml základového oleje (nejčastěji se jedná o olej kokosový, sezamový, mandlový, slunečnicový nebo olivový). Voňavý zázrak do vany nalijte během toho, co ji budete napouštět, aby se směs dobře rozpustila a vy si mohli aromaterapii vychutnat každým pórem pokožky.

 1. Naplánujte si letní dovolenou

Možná, že je na plánování letní dovolené příliš brzy, ale pokud se chystáte procestovat vybranou destinaci a chcete vychytat ty nejlepší ceny, začněte s organizací už teď. S dostatečným předstihem totiž můžete dostat lepší ceny na ubytování a také na jízdenky nebo letenky. Další výhodou je, že si budete moct vybrat ubytování podle vašich potřeb. Od věci také není naplánovat si itinerář s místy, která chcete navštívit, zjistit si, jaké doklady je nutné mít u sebe a jaké zákony v dané zemi platí.