Poradíme, jak vybírat a udržovat prostěradla

3200

Ložní prádlo je spolu s prostěradlem základem každé ložnice. Tvoří barevný doplněk celé místnosti a pomáhá nám strávit příjemnou noc plnou kvalitního spánku. Na co se zaměřit při výběru prostěradla a jak o ně správně pečovat, aby zůstala co nejdéle krásná a jako nová?

Barevná radost v ložnici

Barvy stěn, styl nábytku a vzor nebo barvy povlečení jsou hlavní prvky, které ovlivňují výběr prostěradla. Myslete na to, že prostěradla by měla ladit ke zbývajícímu vybavení a ideálně dotvářet celou místnosti. Tento zdánlivě drobný detail dokáže výrazně projasnit, nebo naopak zničit celý dojem z interiéru ložnice.

Froté prostěradla mají dlouhou životnost

Prostěradlo z froté materiálu má velmi dlouho životnost a právem patří mezi nejčastěji volený materiál. Froté prostěradla mají vysokou savost, jsou příjemná a díky elastickému provedení se snadno umisťují na postel.

Hned po zakoupení je dobré nové froté prostěradlo vyprat. Pereme na maximální teplotu 60 °C, se sušičkou pracujeme opatrně a nastavíme ji na nižší až střední výkon, aby nedošlo k poškození vláken. Tento materiál je nemačkavý a nevyžaduje žehlení. Pro jistotu si ověřte doporučené postupy údržby přímo na štítku.

Hebké a elegantní jersey prostěradlo

Další možností jsou jersey prostěradla, která jsou o něco jemnější než bavlna. Mají velmi dobrou elasticitu, kdy se dokážou roztáhnout až o jednu čtvrtinu. Jsou dostatečně vzdušná a zajišťují přirozený komfort při kontaktu s pokožkou.

Jako údržba se doporučuje praní přibližně do 40 °C, i když by materiál snesl teploty do 60 °C. Důrazně dodržujeme pokyny uvedené na štítku, které mohou být různé podle toho, jaká další vlákna jsou přidána. Při správné údržbě je možné dosáhnout i u tohoto materiálu dlouhé životnosti a krásného vzhledu spolu s jemností.