Pořiďte si domů škrabadlo pro kočky dřív než samotnou kočku

Příchod zvířecího mazlíčka do domácnosti někdy bývá překotný, majitelé se ujmou ubožátka, zachrání jej z nevyhovujících podmínek, případně jej naleznou kdesi v krabici. Tyto případy jsou naštěstí výjimečnější než situace, kdy se rodina nebo zvířecí táta s mámou rozhodnou na příchod živého, čtyřnohého přírůstku náležitě připravit. Pelíšky, mystičky, hračky, žrádlo, pamlsky – to vše mají kočky se psy společné. Ovšem u kočiček je třeba zapátrat ve speciálních obchodech s potřebami pro zvířata ještě hlouběji. Přepravka na převážení či přenášení se hodí – oproti psům, kde většinou stačí náhubek a vodítko s obojkem. Dále se musí myslet i na kočičí toaletu s lopatkou, stelivem a případně i budkou nad WC, která brání rozhazování písku, steliva a exkrementů po místnosti. Vyjma hraček, míčků, pískacích potvůrek je skoro nutností škrabadlo pro kočky.

Kočičí stromy kočky zabaví a ještě jim zdravotně pomůžou

Není nic horšího než znuděná kočka. Micinka, která nemá možnost se vydovádět venku, bude svůj temperament krotit s využitím domácích napodobenin venkovních zábavních a herních prvků. Stromy, keře, větve, trávu hravě zamění za záclony, nábytek, kuchyňskou linku, koberec… Není to z důvodu pomstychtivosti, prostě jen z nudy. Nedovolte kočce, aby se nudila a vedle hraček se postarejte o zábavu, již spolehlivě přinášejí kočičí stromy. Nejenže kočku zabaví, ale ještě jí umožní o sisalové kmeny si brousit drápky.

Šplhadla pro kočky se vyrábějí v mnoha velikostech a provedeních

Komu se do bytu nevejde složitá konstrukce XXL šplhadla pro kočky, nemusí se trápit. Kočka bude určitě spokojená i s jednodušší variantou. Důležitý pro ni je sisalový kmen na broušení a alespoň jedna vyvýšená plošina pro pozorování okolí. Pokud je na šplhadle minimálně jedna boudička na schovávání a pokojný odpočinek, vaše kočka bude nejblaženějším zvířetem na světě. Uvidíte!