Proč jako OSVČ oceníte virtuální sídlo?


Pracujete jako OSVČ, sami si vybíráte, kdy a kde budete pracovat, nedocházíte denně do žádné fyzické kanceláře? Takových lidí je dnes spousta, přibývá pozic, jež je možné vykonávat jen s počítačem a připojením k internetu. Stále ale musíte mít v živnostenském rejstříku zapsané nějaké oficiální sídlo.

Drtivá většina OSVČ, kteří fungují takto a žádnou kancelář nepotřebují, si jako oficiální sídlo zapisuje místo svého bydliště. To s sebou ovšem nese celou řadu komplikací.

Proč si jako sídlo nezapisovat místo bydliště?

Především kvůli ztrátě soukromí. Vaše oficiální sídlo je veřejně dostupný údaj, takže si pak kdokoliv může dohledat, kde bydlíte. Chcete, aby vás zákazníci rušili při rodinné večeři? I tohle se bohužel sem tam stává.

Kromě toho sídlo v rodinné zástavbě či na sídlišti nepůsobí zrovna profesionálně. Některé potenciální klienty může dokonce zmást. Budou se chtít podívat, kde sídlíte, a na mapách se jim zobrazí sídliště.

Virtuální sídlo pro OSVČ je řešením

Jak tohle vyřešit? Určitě si nemusíte platit drahý pronájem kanceláře, najděte si raději virtuální sídlo Praha! Proč v Praze? A co znamená virtuální?

Praha je výtečným městem pro sídlo firmy, protože zde máte vyšší šanci získávat zakázky. Brno snad promine, ale světový byznys se ve velkém odehrává právě v Praze. Kromě toho zde sídlí tolik firem, že se podstatně snižuje četnost kontrol ze strany finančního úřadu.

Virtuální sídlo vyjde na pár stovek korun měsíčně, základní balíček se dá sehnat již od 99 Kč. Cena se samozřejmě odvíjí od lokality a rovněž zahrnutých služeb.

Získejte reprezentativní místo pro schůzky

Vaše virtuální sídlo firmy Praha není určené k tomu, abyste sem chodili každý den pracovat, ovšem občas sem možná zajdete. Typicky je možné na dané adrese využívat konferenční místnosti pro schůzky se zákazníky, recepční se vám postará o příjem pošty a všem, kdo vás sem přijdou hledat, předá kontakt.