Proč zvolit keramickou podlahu?

podlaha CREATON ESTRICHZIEGEL
Keramická podlaha, zdroj: Creaton.cz

Plánujete rekonstrukci a vybíráte novou podlahu? Možností je mnoho, ale slyšeli jste o keramické podlaze? Jedná se o poměrně málo známou variantu, což je jistě velká škoda. Jaké má výhody a proč zvolit právě tuto variantu? V tomto článku vás seznámíme s tím, co to jsou keramické podlahy a kam všude se hodí.

Přírodní stavební materiál

Keramická podlaha se vyrábí z přírodní hlíny a nabízí vynikající vlastnosti využitelné ve všech místnostech interiéru. Její velkou výhodou je přirozená stabilita materiálu a odolnost proti vlivům teploty a vlhkosti. Oba tyto parametry bývají klíčové při výběru podlahy. Přírodní původ materiálu se hodí i do nízkoenergetických domů. Při kontaktu s pokožkou má keramická podlaha příjemně chladivý efekt, ale zároveň má velmi dobré vodivé vlastnosti. Keramická dlažba je skvělou volbou pro všechny, kdo chtějí přírodní materiál s praktickými vlastnostmi.

podlahové vytápění, zdroj: Creaton.cz
Keramická podlaha je vhodná pro podlahové vytápění, foto: Creaton.cz

Ideální pro podlahové vytápění

Přirozená schopnost keramiky vést teplo je skvělou vlastností pro použití u podlahového topení. Důvodů, proč raději keramickou podlahu, existuje více, ale právě silný argument pro efektivní využití v kombinaci s podlahovým topením znamená, že se mnoho lidí rozhodne právě pro tuto variantu. Odborníci doporučují keramickou podlahu jako nejlepší možné řešení v případě, kdy za energie pro podlahové vytápění nechcete utratit příliš vysoké částky, ale zároveň si chcete užívat příjemného tepla.

podlaha CREATON ESTRICHZIEGEL
Keramická podlaha, foto: Creaton.cz

Jednoduchá pokládka

Další podstatnou výhodou je poměrně jednoduchá pokládka, kdy jsou některé varianty zatížitelné a pochůzné již po 24 hodinách. Keramická krytina kladená na sucho nabízí stabilní použití a dá se umístit i do problematických částí interiéru. Své využití najde všude tam, kde bývá více vlhkosti a nestálá teplota. Za zmínku jistě stojí i další výhoda, která spočívá v ceně. V porovnání s dřevěnou podlahou se jedná o levnější variantu, která však disponuje širšími možnostmi pro aplikaci a hodí se i tam, kde by dřevo nebylo dobrou volbou. Často se srovnává i s vinylovou podlahou.

Podívejte se na přehledný návod, jak probíhá pokládka keramické podlady na sucho. Pro profesionální výsledek a v případech, kdy si nejste jistí, si raději pozvěte odborníka. Ten zaručí, že podlaha bude položena správně a nabídne vám přesně takové vlastnosti, jaké očekáváte.

podlaha CREATON ESTRICHZIEGEL
Keramická podlaha, foto: Creaton.cz

Nenáročná údržba

U keramické podlahy jistě oceníte i její nenáročnou údržbu. Stačí ji pouze setřít a hned máte hotovo. Díky tomu se hodí pro alergiky a všechny, kdo nemají rádi prach. Je praktická i pro domácnosti, kde žijí psi a kočky. Díky odolnému svrchnímu povrchu lépe odolává poškrábání s porovnání s vinylovou a dřevěnou podlahou. Své uplatnění nachází keramická dlažba například na chodbách, v halách a v místech, kde je potřeba vytírat pro dosažení čistoty. Nenáročnou údržbu ocení i rodiny s malými dětmi.

podlaha CREATON ESTRICHZIEGEL
Keramická podlaha, foto: Creaton.cz

Vyberte tu správnou

Už víte, že chcete keramickou podlahu. To samo o sobě ale nestačí. Musíte zvolit správného výrobce prodávajícího kvalitní produkt. Jednotlivé vlastnosti konkrétní podlahové krytiny se liší podle způsobu výroby a používaných surovin. Na dlažbu by se měla vztahovat záruka alespoň 5 let. Zjistěte si také, jaký styl pokládky je pro vybraný typ vhodný. Ideální jsou varianty určené pro suchou pokládku. Díky jednoduché a rychlé manipulaci získáte rychle pochůznou podlahu k téměř okamžitému použití. K dostání je mnoho barevných variant, kdy konkrétní výběr závisí na celkovém stylu interiéru. Ve výsledku ale získáte podlahu s dlouhou životností, odolností a nehořlavostí. Drobnou nevýhodou může být fakt, že dřevěná podlaha je na dotek teplejší. Tento nedostatek však hravě vyvážíte využití podlahového topení, pro které je keramický materiál jako stvořený.