Rozdělení znamení zvěrokruhu do živlů

Charakterové vlastnosti zvěrokruhu

 

Znamení, ve kterém jste se narodili o vás řekne mnohé. Samozřejmě pak záleží na dalších okolnostech, jako jsou například hodina a místo narození.

horoskopy

Jak už bylo zmíněno, charakterové vlastnosti ovlivňuje znamení zvěrokruhu, ve kterém jste narozeni. Samostatná povaha člověka je poté ovlivňována i vlastnostmi ascendentu a descendentu,  záleží tedy i na místě, čase a na tom co převažuje.

Například, narodil-li se někdo ve Štíru s ascendentem v Blíženci, může často jednat více jako Blíženec, než Štír, a tak mate své okolí. Každý člověk je složen z více elementů, proto je vhodné jedince posuzovat minimálně podle kvalit znamení, ascendentu i descendentu, jinak výsledný obraz nemusí odpovídat předloze. Do „hry”” sice vstupuje aspektů více, ale pro základní přehled to stačí.

Základní rozdělení znamení zvěrokruhu do živlů

Oheň

Oheň je symbolem božského ducha, mužského tvůrčího principu. Je také nazýván stvořitelem, udržovatelem a zároveň i ničitelem.

Znamení zvěrokruhu spadající do ohně: beran, lev, střelec.

Země

Země je symbolem spolehlivosti, zrodu a uskutečnění. Veškeré cesty k výšinám začínají na zemi, proto je tak důležitá.

Znamení zvěrokruhu spadající do země: býk, panna, kozoroh.

Vzduch

Vzduch je symbolem myšlení, určité nadpozemskosti. Jeho síla povznáší člověka nad živočicha. Zvláštností je také to, že žádné vzdušné znamení nemá za symbol zvíře.

Voda

Voda symbolizuje ženský princip – city. Cit je zde tedy základem, duše je vždy plná a šíří okolo sebe své vody.

Znamení zvěrokruhu spadající do vody: rak, štír, ryby.

Napsat komentář