Šatní skříň a její výběr dle typu materiálu

Nezbytnou součástí domácího vybavení je bezesporu šatní skříň. Bylo by rozhodně nepředstavitelné dlouhodobě uskladňovat oblečení v provizorních krabicích nebo pytlích. Správně vybraná šatní skříň je zárukou pohodlného oblékání a správného skladování vašeho oblíbeného prádla. Tím nejzákladnějším aspektem výběru je jistě volba typu materiálu. Na příštích řádcích jsme pro vás připravili souhrn nejčastěji používaných materiálů a stručný popis jejich vlastností.

Levné a odolné lamino

Mezi nejčastěji používaný materiál velké šatní skříně patří lamino. Jeho největší předností je nízká pořizovací cena. Dále se pyšní jednoduše udržovatelným povrchem a vysokou odolností proti nechtěnému mechanickému poškození. Jako bonus si připočtěte velkou škálu barevných provedení a favorit je na světě. Tmavé, hnědé, světlé, tyto všechny odstíny vám lamino poskytne. Neobvyklá není ani laminová šatní skříň bílá.

Nestárnoucí masiv

Jste-li zastánci klasických materiálů a tradic, vaše volba by měla jednoznačně padnout na masiv. V případě tohoto rozhodnutí však musíte počítat s vysokou pořizovací cenou. Za to se vám však odvděčí originálním designem a nadčasovým provedením. Masivní dřevo vyžaduje pravidelnou a pečlivou údržbu, aby vám vydrželo krásné mnoho let.

Moderní fólie

Velmi častým materiálem používajícím se k výrobě šatních skříní je fólie. Obecně lze říct, že se jedná o zlatou střední cestu při výběru typu zpracování. K největším výhodám lze zařadit jednoduchou a rychlou údržbu. Důvod její obliby tkví v různobarevném provedení a prakticky neomezeném množství dekorů. Bílá šatní skříň, provedení s floristickými motivy, to vše vám fólie může nabídnout. Ať už se při výběru a koupi rozhodnete jakkoliv, doporučujeme vám provedení typu šatní skříň s posuvnými dveřmi, která se pyšní maximální praktičností.