Šatní skříně pro pohodlnější bydlení

Bojujete neustále s hromadícím se oblečením? Komody jsou přeplněné k prasknutí a dohánějí vás k šílenství? Je na čase pořídit si pořádnou šatní skříň. Toto vybavení se hodí do ložnice i dětského pokoje a je nepostradatelným úložným prostorem v každé domácnosti. Dnešní trh s nábytkem nabízí pestrý výběr tohoto zboží, stačí si jen vybrat. Pojďte se podívat, jaké jsou výhody šatních skříní a nač se zaměřit při jejich výběru.

Vyměňte menší za větší

I když jste tuto investici nějakou dobu oddalovali, nakonec se zdá být rozumná. Ve finále zjistíte, že skříně do šatny jsou lepší volbou než nákup menších kusů nábytku, jenž se může ze začátku jevit jako ekonomicky výhodnější. Všudypřítomné komody a malé skříňky zabírají zbytečně moc místa a jejich umístění v prostoru většinou působí neuspořádaně a chaoticky. Pokud vsadíte na jeden větší kus nábytku, budete mít vše na jednom místě. Navíc získáte prostor v pokoji, jenž budete moci využít jiným způsobem, nebo jej ponechat prázdný a provzdušnit tak místnost, která rázem získá úplně jiný nádech.

Z čeho vybírat a na co si dát pozor

Jelikož šatní skříně něco stojí, měli byste si před jejich nákupem promyslet, co vše od nich očekáváte. Nejprve pečlivě přeměřte prostor, kde se bude nacházet, abyste po jejím sestavení nemuseli řešit, kam s ní. Dále je třeba zvážit výběr dekoru. Moderní jsou světlé barvy, které se skvěle hodí do malých prostorů. Nedoporučuje se vybírat tmavý nábytek, pokud nechcete, aby vaše ložnice působila stísněně. Vzhledem k tomu, že se jedná o zařízení, jež slouží jako úložný prostor, zamyslete se, co vše do něj budete ukládat. Pakliže bude určen výhradně pro uskladnění oblečení, zvažte, zda je pro vás vhodnější skříň řešená spíše policovými systémy, nebo dáváte přednost závěsné tyči s ramínky. Většina šatních skříní dnes disponuje zabudovanými zrcadly, která mohou být buď zvenku či zevnitř na dveřích.