Jak si správně vybrat lednici

Lednice patří beze sporu do každé domácnosti. Jedná se základní vybavení, bez něhož se jen těžko obejdete. Na co si dát při výběru této vymoženosti pozor?

Ujasněte si svoje požadavky

Předtím, než se začnete po nějaké lednici vůbec poohlížet, je třeba si ujasnit, co vlastně chcete. Hledáte pouze box k uchovávání potravin? Chcete, aby měla vaše lednice také mrazák? Toužíte po chladicím systému na vodu? Na tohle všechno je potřeba znát odpověď předem. Stejně tak si přeměřte prostor, kde bude lednička umístěna. Nechcete přece později zjistit, že se vám koupený výrobek nevleze do kuchyně.
S velikostí lednice souvisí i počet členů vaší domácnosti. Pokud jste například pětičlenná rodina s dětmi, tak jistě budete potřebovat větší lednici, než když jste pouze bezdětný manželský pár. Další na řadě je výběr energetické třídy. Mějte na paměti, že je lednice v zásuvce zapojena neustále, tudíž se zaměřte na nízkou spotřebu energie.

Vkusný design plný vychytávek

Nové lednice ve většině případů oplývají příjemným vkusným designem. Na výběr máme hned z několika typů – s mrazákem či bez něj, vestavěná, americká, chladicí vitrína nebo třeba malá lednice určená speciálně pro chlazení vína. Pokud jste si ujasnili výše zmiňované parametry, nebude pro vás výběr toho správného kousku činit nejmenší problém.
Za takovou klasiku se jistě dají považovat ledničky Bosch. Jedná se o léty prověřenou značku, která je zárukou kvality. U jejich produktů se setkáte s příznivou pořizovací cenou, nízkou spotřebou energie, téměř nulovou hlučností a lákavým vzhledem. Lednice je investicí na mnoho let dopředu. Podle toho k jejímu výběru náležitě přistupujte a nic neuspěchejte. Nebraňte se ani moderním vychytávkám, jako jsou dávkovač ledu či speciální rychlé funkce určené k rychlému zchlazení.