Jak si zařídit krásnou koupelnu?

Když trávíme hodně času v koupelně, chceme vypadat dobře. Přemýšleli jste ale někdy nad tím, jak hodně je krásná vaše koupelna a jestli se nedá něco zlepšit? Nakonec jde o místo, kde strávíme poměrně hodně času, takže na vybavení a zařízení určitě záleží. Podívejte se na pár tipů pro zařízení pěkné, stylové a funkční koupelny.

Kvalitní koupelnový nábytek

Když pořizujete koupelnovou skříňku, není dobré koupit jen tak ledajaký kus nábytku. Musí se totiž jednat o variantu vhodnou do vlhkého prostředí s odpovídajícím povrchovým ošetřením a použitým materiálem. V opačném případě totiž hrozí, že se dřevo nasaje vodou, zvětší svůj objem a nábytek přestane plnit svou funkci. Reálnou hrozbou jsou také plísně a hniloby. Vysoká koupelnová skříňka může být navíc pěkným designovým kouskem.

V jednoduchosti je síla

Honosná koupelna plná zdobených kohoutků, členěných umyvadel a vyřezávaných skříní jistě skvěle vypadá, ale zkuste si představit složitost údržby a úklidu. Když to porovnáte s moderně zařízenou jednoduchou koupelnou s čistými dobře udržovatelnými liniemi, vítěz je na světě. Nesnažte se vytvářet zbytečně složité kreace, když řešení může být jednoduché. Dobrým příkladem je zrcadlová koupelnová skříňka, která plní hned dvě funkce najednou a pomáhá šetřit cenné místo. Dalších elegantních řešení existuje celá řada. Když je všechny využijete, dostanete pěknou a zároveň maximálně funkční místnost přesně podle svých představ.

Náš tip: Chcete, aby vám vaše koupelna vydržela dlouho čistá? Při úklidu použijte novinku v podobě nanoimpregnace na dlažbu.

Nebojte se inspirace

Nemáte představu o tom, jak může vypadat vaše nová koupelna a potřebujete s tím trochu pomoci? Najděte si fotografie v časopisech o bydlení a na internetu. Skvělým zdrojem jsou i samotné internetové obchody s koupelnovým nábytkem. Inspirace na sebe jistě nenechá dlouho čekat a snadno vytvoříte skvělou kombinaci jednotlivých prvků padnoucí do vaší koupelny.