Sníte o zadečku pevném jako skála? Začněte jedzit na inline bruslích!

Léto přeje různým sportovním aktivitám. Co takhle vyrazit třeba na brusle? Inline brusle samozřejmě. Obzvláště pokud ve svém okolí máte nějakou kvalitní bruslařskou dráhu. 

Pokud ano, tak neváhejte. Pořiďte si bruslařské vybavení, tedy kolečkové brusle (svou pozornost zaměřte především na kvalitní kolečka na brusle), nezbytné ochranné prvky (ochrannou přilbu i veškeré nutné chrániče) a naučte se bruslit! Nejenom jezdit, ale i brzdit. A pak už bruslení zařaďte mezi své pravidelné aerobní aktivity. Nebo začněte hrát inline hokej!

Inline bruslením k pevné muskulatuře i zdraví

Nejblíže k inline bruslení, tedy jízdě na bruslích s jednou řadou koleček za sebou, mají cyklistika a běh, ať již se jedná o styl, namáhané svaly, ale také o vliv na celkovou kondici a zdraví. Co se týče kalorického výdeje, tak řečeno jazykem čísel – pojedeme-li rychlostí okolo deseti kilometrů za hodinu, což je v podstatě dvojnásobná rychlost chůze, spálíme za tuto dobu něco mezi třemi a čtyřmi sty kaloriemi. Čím rychleji se samozřejmě budeme pohybovat, o to větší množství kalorií přijdeme. Obecně by se dalo říci, že na inline bruslích se kalorie shazují snadněji než při jiných sportech. Za určitých podmínek samozřejmě. Jim dominuje pravidelnost. K tomu, abyste na sobě zaznamenali nějaké výsledky, musíte jezdit minimálně dvakrát týdně alespoň hodinu.

Bruslením k pevným svalům

Inline bruslení ovšem nahradí i posilování. Kolečkové brusle skvěle formují boky, stehna a hýždě. Jízdou na bruslích ovšem dochází i k posilování svalů zádových. Na rozdíl od běhu navíc jízdou na bruslích šetříme své klouby. Bruslení ovšem prospívá i kardiovaskulárnímu a respiračnímu sytému. Obzvláště jezdíte-li po stezkách nezamořených smogem a výfukovými plyny. Zkrátka se jedná o pohyb, jejž lze jen doporučit.

Tak neváhejte. Nazujte si brusle a vyrazte. Minimálně na hodinu! A za další dva dny na další. Po měsíci budete mít postavu jako ze žurnálu.