Svítidla do dětského pokoje

zavesny-detsky-lustr-a710g-3d
Dětský lustr

Zařizujete byt, a dětský pokojík k tomu patří. Když už máte vyřešeno malování, příp. interaktivní prvky v závislosti na věku dítěte, nábytek a další, na řadě je zcela jistě osvětlení. Osvětlení by mělo být odpovídající věku dítěte, jeho potřebám a zájmům. Určitě by mělo dětské svítidlo zohlednit zdraví dítěte, jeho věk a zaměření, s jakým tráví svůj čas v pokojíku. Určitě si hraje, už na úrovní miminka ale záleží, abychom dítě navykli na správně nastavené osvětlení. Jak dítě roste, mění se i svítidlo. Pořád však bychom měli mít na zřeteli zdraví dítěte, především zrak.

Lustry do dětského pokoje

Závěsné svítidlo by mělo odrážet interiér a jeho „obyvatele“, tzn. dětský lustr by měl mít dětské motivy a celkově lákat ke hře, vytvářet dobrou pohodu pro ty nejmenší, předškoláky, ale už i ty školou povinné. Závěsných a stropních lustrů dětského typu je na trhu jistě mnoho. Kromě bezpečí a zábavného vzhledu by mělo dětem dodávat odpovídající osvětlení, proto dětské lustry vybírejte pečlivě. Nejčastějšími materiály jsou sklo, PVC, nízkoenergetické, halogenové či LED zdroje světla. Jeho zavěšení bychom měli věnovat odpovídající pozornost a zabezpečení. K dalším typům patří také dětská nástěnná svítidla v provedení např. sklo, chrom, cylindr bývá vyzdoben dětskými motivy. Podobně pak stropní, která mohou být i oblíbenou dekorací. Využít je lze v kategoriích pro kluky i holky, např. podle oblíbených televizních postav.

Dětská stolní lampa je nepostradatelnou součástí dětského pokoje

Výjimkou vybavení dětských pokojíků nejsou ani stolní lampičky. Dětská stolní lampa je důležitá i když potřebujete např. na miminko pouze kouknout a ujistit se, že je vše v pořádku. Děti předškolního věku využijí dětské motivy a přátelské osvětlení lampičky, když usínají. Ti větší potom až si sami čtou a ladí své sny a představy.