Tradiční koníček v nové podobě

nv955-angle-900x810

Navzdory tomu, že žijeme v jedenadvacátém století a doba přeje počítačům, smartphonům a dalším technologiím, vrací se popularita rukodělných koníčků. Snad je to právě proto, že od hektického moderního života potřebujeme občas utéct do soukromí, zaměstnat ruce a dopřát si prostor k přemýšlení. Mezi nejoblíbenější a současně nejpraktičtější z těchto koníčků bezpochyby patří domácí šití a vyšívání. Ruční vyšívání je ovšem pro mnohé z nás příliš zdlouhavé, ti méně trpěliví proto často nedokončený motiv odloží „na později“. Nákupem moderního vyšívacího stroje lze problém nedostatečné efektivity elegantně vyřešit.

Oživte svou gardoróbu

Vyšívací stroje japonské firmy Brother jsou ideální pro domácí vyšívání a zaujímají na trhu prvenství jak technickou vyspělostí, tak snadností ovládání. Při strojovém vyšívání zařízení automaticky vyšívá obrázek uložený v paměti. Tímto způsobem dokážete vyšít monogramy, vytvořit nášivku nebo si ozdobit oblečení či kabelku a vytvořit tak originální model i z kousku, který jste již chtěli vyhodit. Budete moci využívat jednoduchých programů na tvorbu výšivek, přičemž k vyšívacím strojům jsou již k dispozici přednastavené vyšívací formáty a desítky naprogramovaných typů fontu. Pokud tedy umíte pracovat s grafickými programy na PC, strojové vyšívání si užijete, ale rozhodně se ho nemusíte bát ani tehdy, nejste-li v grafice zrovna zběhlí,.

Od výšivky k uměleckému dílu

Pokud se vám ovšem líbí ruční vyšívání, i tuto techniku můžete napodobit strojově, a to pomocí stroje s quiltovací patkou. Ta vám umožní látku volně posouvat a šít libovolným směrem, takže spojujete vyšívání na stroji s technikou kreslení. Technikou volného vyšívání můžete vytvořit v podstatě jakýkoliv motiv, využívat techniku kreslení linkami nebo vyplňování hustými stehy, kombinovat různé odstíny nití nebo barvu nitě s barvou podkladu. Tímto způsobem lze opět ozdobit jakékoliv oblečení, ale také přímo vytvářet nejrůznější dekorace, ozdoby i přáníčka či obrázky.

Máte-li rádi jak šití, tak vyšívání, pořiďte si kombinovaný stroj 2v1 a můžete své koníčky snadno spojit. Na eshopu společnosti Brother naleznete také nejrůznější příslušenství, které vám práci na nových originálních kouscích usnadní, nebo řezací plotr, díky němuž již nemusíte zpracovávat předlohy na řezání v počítači. Stačí je nakreslit nebo vytisknout na papír a řezací plotr si předlohu naskenuje a sám vytvoří obrys řezací šablony. Uvidíte sami, jak snadné jsou tradiční koníčky, spojíme-li je s moderní technikou.