Užitečné doplňky, které ocení nejen děti, ale i jejich rodiče


Děti, to je radost, ale také spousta starostí. Hlavně když je drobota skutečně malá, je potřeba se o ni neustále starat.

Mnoha trápením se však mohou rodiče docela efektivně vyhnout, a sice pomocí vhodných potřeb pro děti. Ty jsou vždy hlavně praktické, nicméně některé kousky se mohou zdát alespoň ratolestem minimálně zajímavé.

Žádné rozbité nádobí

Nakrmit malé dítě je někdy očistec. Často to odnese rodič i kuchyň. Navíc může dojít i k rozbití nádobí, což není pouze finančně náročné, avšak zároveň i nebezpečné. Střepy totiž neznamenají štěstí, pokud se o ně člověk pořeže.

Proto se důrazně neodporučuje malým dětem servírovat jídlo v porcelánu. Je mnohem bezpečnější k tomuto účelu využívat plastové nádobí. S tím je možné mlátit o stůl, házet o stěny a stejně se nikdy nerozbije. Alespoň ne tak, aby se stalo pro děti nebezpečným.

Vhodný talíř

Fakt, že se plast nerozbije, ještě neochrání kuchyni před zašpiněním. Dítko totiž může svou porci shodit na zem i s talířem, třeba když se zrovna rodiče nedívají. Tomuto scénáři lze naštěstí předejít, a sice pomocí nádobí pro děti s přísavkou.

Jeho největším benefitem je schopnost držet na stole, i když se ratolest snaží o přesný opak. Protiskluzový talíř pro děti tudíž takřka nejde posouvat a už vůbec ne překlopit. Větší míra znečištění tudíž díky tomu rozhodně nehrozí.

Talíře tohoto typu jsou mimo jiné zajímavé také tím, že se vyrábí v různých tvarech. Mohou mít kupříkladu podobu medvěda, což je pro každé dítko vítaným zpestřením.

Speciální bryndák

Nejen dobrý talíř, avšak také bryndák může zabránit přílišnému zaneřádění kuchyně. Není však dobré spoléhat se na látkovou klasiku. Daleko efektivnější je speciální bryndák s kapsou. Jedná se o silikonový výrobek, takže po použití nemusí jít rovnou do pračky, ale stačí ho jednoduše omýt ve dřezu.