Vánoční volno

Letošní vánoční svátky z pohledu pracovního volna snad už lépe vyjít nemohly.

První a druhý Svátek Vánoční vycházejí na pondělí, úterý a prodlužují tak víkend na čtyři dny. Když si dobereme volno i zbytek týdne, budeme mít za tři dny dovolené bez práce deset dní v kuse až do úterka do 2. ledna!

Program Štědrého dne je pro většinu našinců setrvávajících v křesťansko-pohanských zvyklostech daný, ostatní dny a volno své i našich ratolestí je třeba nějak uchopit.

Jak to bude se sněhovým vyžitím zatím nevíme jistě, v aqua parcích a hernách bude patrně narváno a příbuzní jsou podnik z pohledu hustoty atmosféry nejriskantnější. Můžeme ale vzít za vděk obecně zatracovanou elektronickou zábavou z pod vánočního stromečku a nechat pro ni také nějaký čas, a to zcela legitimně a bez řečí.

Rozhodně ale není žádoucí svátky jen projíst a promarodit. Je přínosné přírodě ztělesněné v našich osobnostech trochu pomoci, tělo provětrat a naopak „nezhuntovat“ přílišným fyzickým či psychickým vypětím místo rozjímání, jak doporučují předkové.

Jednou z osvědčených pomocí duši i tělu je vybudovat dostatečnou všeobjímající odolnost, což může dle vašeho filosofického přístupu velmi zázračně nebo zcela pragmaticky zajistit enzymoterapie (u nás nejznámější a osvědčený lék Wobenzym 3x denně 5 dražé), která posílí a zaktivuje vlastní tělesnou obranyschopnost a potažmo i duševní odolnost mj. díky zvýšené cirkulaci lymfy a krve, která umožní zásadně zrychlit přísun potřebných protilátek.

Virózy, infekce ani náročnost doby to nebudou mít tak jednoduché, i když bude tělo vystaveno náporu pohybu, chladu, únavy, vánočních návštěv i spirituálnímu přesahu…