Jak vyzrát na vlhký kašel?

Když přijde chladnější období roku, lidé se potýkají s kašlem. Nutno říci, že to není příjemná záležitost a brání ve výkonu každodenních povinností. Zkrátka a dobře. Kašel je pěkný prevít a je projevem virózy, chřipky či bronchitidy.

Vznik a projevy vlhkého kašle

Možná jste nevěděli, že vlhký kašel vzniká díky nahromadění hlenů v plicích. Tento jev může mít virový anebo bakteriální původ. Jakmile hlen vykašlete, znatelně se vám uleví, ale jen na okamžik. Člověku je mnohem příjemněji v polosedě. V leže dochází k vyššímu stupni dráždění. Otravný neduh je možné léčit léky podporujícími vykašlávání, expektoracii. Další variantou jsou léky ředící hleny, které zároveň nutí k vykašlávání. Říká se jim mukolytika. Pokud máte vlhkou formu, nikdy si nenaordinujte léky tlumící kašel, antitusika. Kvůli nim se může hlen více nahromadit a vytvoří jakýsi špunt bránící dýchání. Věřte, že je to až zdraví nebezpečné. Dbejte na užívání tabletek či kapek před pátou hodinou večerní, lépe se vyspíte.

Babské rady

Dříve nebyly žádné kapky, tabletky ani sirupy, proto se naše babičky spoléhaly na zázračnou sílu bylinek. Doporučuje se heřmánek, jež má desinfekční účinky, i odvar z podbělu lékařského a lípy srdčité. Někteří lidé nedají dopustit na jitrocelový sirup a čaj z tymiánu. Skvělými tipy jsou rovněž šípkový a bezový čaj. Blahodárné schopnosti nelze upřít ani mateřídoušce, anýzu a medu.

Jdeme do lékárny

Když je vám špatně a nevíte kudy kam, vyzkoušejte účinky 5 v 1 mukolytika Ambrobene. Tento přípravek rozpouští hlen účinně a rychle, usnadňuje vykašlávání. Rovněž zklidňuje podrážděné průdušky a zvyšuje imunitu dýchacích cest. Podporuje průnik antibiotik. Ambrobene je cenově dostupný produkt, který vlhký kašel přemůže. Dopřejte si klid na lůžku, větrejte, pijte dostatečné množství tekutin a zvlhčujte vzduch v místnosti. Určitě se vám brzy uleví.