Venkovní rolety se uživí v létě i v zimě

Slouží jako izolace i efektivní odstínění od slunečního světla. Venkovní rolety jsou využitelné během celého roku a jejich instalace na okna může vyřešit více problémů najednou. Přečtěte si, jaké jsou výhody rolet a co všechno představuje důvod, proč je pořídit právě na vaše bydlení.

Venkovní rolety od PROFIFLEX s.r.o.

Jaké výhody mají venkovní rolety?

Venkovní rolety nabízí pestré možnosti použití. Jejich výhodou je praktické stínění proti slunci a zároveň ochrana před únikem tepla a zbytečné ztrátě energií. Instalace rolet pomáhá prodloužit životnost samotných oken a slouží navíc jako bezpečnostní prvek. Existují i uzamykatelná varianta, která se hodí například pro použití na chalupě či na komerční objekty. Při instalaci rolet dosáhnete zvýšení izolace proti hluku z okolí. Výběr ideální možnosti zastínění pro vaše okna se řídí několik faktory, a pokud si nejste jistí právě s instalací venkovní varianty, nebojte se poradit s odborníky.

Venkovní rolety od PROFIFLEX s.r.o.

Využití v létě i v zimě

Venkovní rolety na okně pomohou regulovat pronikání slunečního svitu a v zimě zabránit unikání tepla. Díky snížení výměny energií s okolním prostředím ušetříte v zimě za vytápění a v létě za provoz klimatizace. Každá roleta se navíc skládá z jednotlivých hliníkových nebo plastových lamel, což umožňuje přirozenou jemnou cirkulaci vzduchu a zachování dýchání domu pro zabránění vzniku plísní.

Venkovní rolety od PROFIFLEX s.r.o.

Univerzální použití

Varianta pro zastínění oken v podobě venkovních rolet patří mezi oblíbené možnosti hlavně vůči svému univerzálnímu použití. Díky zvýšení bezpečnostního faktoru se hodí zejména pro umístění do spodních pater domu a přízemí. Při úplném stažení tlumí zvuky z okolí, což oceníte v případě bydlení u rušné silnice. Vysoké zastínění a vytvoření tmy v domě pomáhá podpořit kvalitní spánek. Dají se nainstalovat na klasická okna, ale i pro zakrytí balkónových dveří či velkých francouzských oken.