Vyrazte na kolo, sezona začíná


Pomalu se začíná oteplovat a cyklisté mohou očistit svá kola. Nafouknout pneumatiky, promazat, dát do servisu. Anebo si rovnou koupit nové kolo. Jak jste na tom vy?

Jízdní kola – která koupit?

Chystáte se šlápnout do pedálů nového jízdního kola? Výběr je velký, jízdní kola se selektují podle terénu, po kterém budete jezdit, dle věku i podle pohlaví. A také podle toho, jakým stylem budete jezdit. Například horská kola jsou určená do těžkého terénu a pro velkou zátěž. Jiní se rádi projíždějí spíš po výletech, jim budou vyhovovat zase lehká, o to však rychlejší silniční kola. Lze si pořídit pánská kola, dětská i dámská kola. Pro každého je daný stroj sestaven tak, aby byl co nejkomfortnější. Maximální pohodlí vám pak zajistí dnes velmi oblíbené elektrokolo, které vám pomůže do kopce a po rovince si trochu procvičíte kondičku. Na pohodlnou cestu je zase dobré celoodpružené kolo. Kdo je opravdovým milovníkem cyklistiky, může si koupit speciální stroj na freestyle a BMX.

Dámská kola – kam vyrazit na cyklostezku

Zajímají vás dámská jízdní kola? Ta mají speciální úpravu geometrie rámu, aby jízda na nich byla co nejkomfortnější. Pro dámy se rovněž nabízí výběr městských, horských, krosových, celoodpružených, silničních i dámských gravel kol různé úrovně, a to i té závodní. Nejlepší je si kolo vyzkoušet v nějaké prodejně přímo osobně. Předně si rozmyslete, jaké máte jezdecké cíle, jestli budete jezdit pravidelně, nebo výletovat jen o víkendech. Nebo vám bude stačit kolo na cesty do práce. Zhodnoťte i své kondiční možnosti. Někdy mají dámy tendenci si vybírat kolo podle designu, tedy hlavně barvy. Od toho ale raději upusťte, funkce je přednější. Kolo má být parťák, potřebujete se na něj spolehnut víc než na auto, které si podle barvy lze vybírat. Cyklostezka na vás už čeká, tak si vyberte toho nejlepšího společníka.