Vyrobte si vlastní plakát

Vzpomínáte na dobu, kdy jste si vytrhávali z časopisů plakáty a lepili si je na stěnu? Nebo jste si kupovali již hotové, velkoformátové? To můžete ještě dnes, ovšem v obchodě neseženete něco, co je pro vás osobní. Vlastní fotka či snímek vaší rodiny. Jak si vyrobit vlastní plakát?

Spolehlivý tisk plakátů

Mít něco originálního, co nevlastní nikdo jiný, je vždy lepší. Váš osobní plakát si můžete nalepit na stěnu stejně jako kdysi ten z Bravíčka. Lze si jej nechat zarámovat, můžete použít sklo s klipy, aby obrázek nerušilo orámování. Udělat si vlastní plakát, to není jen tak. My vám přiblížíme práci samotné tiskárny, než ale donesete své dílo právě na místo, kde vám jej vytisknou, musíte si rozmyslet několik věcí. Hlavně si asi říkáte, proč plakát a ne fotografie? Plakát má jinou strukturu a je flexibilnější. Snadněji se z něj dělají větší formáty, tisk plakátů je jednodušší.

Jaký vybrat plakát?

Plakáty se nejčastěji tisknou z digitálních fotek. Je jedno, jestli máte fotoaparát nebo je to z mobilu, z dobrých mobilních přístrojů vznikají krásné fotky. Ve specializované firmě se podívají na fotkou a mohou vám sami říct, jaké je maximum rozměrů, v nichž by plakát vytiskli, protože samozřejmě záleží na rozlišení, aby nebyl snímek až moc nazvětšovaný a rozmazaný. Fotoplakát může být tedy snímek, ale klidně si lze nechat vytisknout grafiku. Pokud potřebujete třeba v práci dát něco kolegům, zaměstnancům na nástěnku a potřebujete, aby to vydrželo déle než klasický papír, plakát je ideální. Jinak samozřejmě fotka vás a partnera, rodiny, dítěte, zvířecího miláčka nebo klidně i snímek vámi zachycené rockové hvězdy se bude krásně vyjímat na stěně. Jestli rádi fotíte krajiny, městské uličky a máte panoramatické snímky, doporučujeme velkoformátový tisk plakátu. Například společnost 24print.eu umí rozměry až 100×300 (poměr stran 1:2 či 1:3). Máte rádi černobílé snímky? Podpořte toto retro i čtvercovým formátem fotek. Vaše vzpomínky se nikdy neomrzí, tak si místo obrazů dejte na stěnu skvost z vašeho foťáku.