Vysavače, s nimiž vás bude úklid bavit

Pokud patří vysávání mezi vaše nejméně oblíbené úklidové činnosti, měli byste se zamyslet nad změnou vysavače. Pořiďte si takový, s nímž půjde práce pěkně od ruky. Nebo se rozmazlete ještě víc a vsaďte na model, který provede kompletní úklid za vás. Z čeho můžete vybírat?

Osvědčená klasika, která vás nezklame

Řeč je o sáčkových vysavačích, jež nabízí skvělý poměr ceny a sacího výkonu. Jejich hlavní předností je univerzální použití, neboť si poradí s úklidem tvrdé podlahy i koberce s vyšším chlupem. Tyto vysavače jsou vybaveny prachovými sáčky – HEPA filtry, které zvyšují výkon filtrace. Z toho důvodu jsou doporučovány i do domácností s alergiky. U některých modelů se nachází indikátor, jenž signalizuje plnost sáčku do vysavače. Pokud ho ihned vyměníte, vyhnete se klesání sacího výkonu.

Stabilní výkon a vysoký hygienický standard

Odrazuje-li vás u běžných vysavačů manipulace s naplněným sáčkem, vsaďte na bezsáčkovou variantu. U cyklonového modelu jsou nečistoty shromažďovány ve sběrné nádobě, kterou po zaplnění snadno vysypete do odpadkového koše. O to, aby se ani ty nejmenší prachové částečky nedostaly ven, se postará bytelná konstrukce a kvalitní těsnění. Pokud si pořídíte vysavač s vodním filtrem, zvýšíte bezprašný provoz na maximum.

Nulová námaha a úklid na jedničku

Robotické vysavače v poslední době zastávají čestné místo mezi úklidovými prostředky v řadě domácností. Nebudete-li na nich šetřit, nemusíte během vysávání hnout ani prstem. Modely nejvyšší řady jsou absolutně samostatné, během luxování vás nebudou rušit. Dokáží totiž uklidit, i když nejste doma. Vy si můžete na dálku pomocí mobilního telefonu zkontrolovat, zda úklid proběhl v pořádku. Jestli si to chcete ještě více ulehčit, pořiďte si robotický vysavač s mopem, jenž po vyluxování vytře. Vy můžete ušetřený čas věnovat mnohem příjemnějším činnostem.