Vytvořte ze svého domu nebo bytu skutečný domov, ve kterém bude radost bydlet

Domov je místem, v němž se cítíme dobře a ze kterého přímo sálá pocit hřejivé rodinné atmosféry. Bohužel, vlivem módních trendů a snah o dokonalost snadno zařídíme byt či dům tak, že bude působit sterilně a zakonzervovaně. I moderní bydlení však může vycházet z inspirace současným bytovým designem, aniž by přišlo o svou duši a jedinečnost. Přečtěte si, jak z pouhého domu či bytu vytvořit opravdový domov, ve kterém budete spokojení.

Interiér by měl být odrazem vaší osobnosti

Popřemýšlejte, v jakých prostorách jste se v poslední době cítili dobře a které interiéry vás na první pohled oslovily. Při navrhování obytných částí domu nebo bytu zohledněte i svou osobnost. Jste temperamentní a energie máte na rozdávání? Prvky červené barvy o vás ledaco napoví. Rádi cestujete a projeli jste kus světa? Nebojte se do interiéru zakomponovat vkusné suvenýry a úlovky z cest. Přeměny domu v opravdový domov dosáhnete právě zakomponováním nejrůznějších osobních předmětů, obrazů či dekorací, které se k vám i vaší rodině jednoduše hodí.

interier

Vsaďte na nadčasové materiály, které vydrží

Aby se vám v domě nebo bytě dobře bydlelo i za několik let, měl by si zachovat svou estetickou hodnotu a funkčnost. V interiérech s oprýskanými stěnami, vydřenou podlahou a popraskanou zdí se vám nebude bydlet nejlépe. Proto vsaďte na materiály, které se vyznačují vysokou odolností, snadnou údržbou a barevnou stálostí.

Při výběru podlahové krytiny zvažte možnost pořízení dlažby, a to nejen do koupelny, ale i dalších obytných částí. Dlažba v ložnici, kuchyni i obývacím pokoji vypadá honosně a zachová si svůj poutavý vzhled po mnoho let. Díky svým vlastnostem vydrží i při vysoké frekvenci pohybu a jen tak vás neomrzí. Stejně tak je tomu i v případě obkladů, které jsou dostupné v mnoha dekorech a barevných provedeních. Vyniknou jak na stěnách vaší koupelny, tak kolem kuchyňské linky, na stěně obývacího pokoje nebo na krbových kamnech.

interier1

Vaše vize se promítnou i v návrhu designéra či architekta

Pokud se při návrhu interiéru obrátíte na bytového designéra nebo architekta, nemusíte se bát, že by dům či byt přišel o odraz vaší osobnosti. Zkušení profesionálové vždy zohlední vize, přání a požadavky klientů, navedou je na správnou cestu a představí další možností, o kterých se jim doposud ani nezdálo.

Podle designérky Laily Jedličkové je výhoda spolupráce s odborníkem obrovská, a to zejména vzhledem k velkému výběru materiálů a zkušenostem z dříve realizovaných projektů. „Architekt nebo designér dokáže nabídnout nové možnosti, o kterých klient nevěděl a běžně by na ně nepřišel,“ doplňuje.

Ať už se do proměny domu či bytu v domov pustíte sami, nebo se obrátíte na odborníky, nezapomeňte zohlednit své povahové rysy a charakteristické vlastnosti. Bydlení si pak budete naplno užívat každým dnem.