Začíná cyklistická sezona – blýskněte se v novém!

Zima se pomalu ale jistě blíží ke svému konci, venku se začíná oteplovat a sluníčko láká k venkovním aktivitám. Jednou z těch nejvíce oblíbených je prozkoumávání okolní krajiny na kole. Pokud máte ve sklepě či garáži starší model, který již pomalu dosluhuje, možná byste se letošní sezónu mohli blýsknout novým kouskem!

Jak vybrat nové kolo?

Na trhu je k dostání mnoho modelů a typů různých kol a někdy je těžké se v celé té záplavě nabídek zorientovat. Předtím než však vyrazíte do obchodu nebo otevřete stránky eshopu, rozmyslete si několik věcí. Nejdůležitější je, jak často budete kolo využívat a kam s ním chcete jezdit. Od toho se odvíjí typ kola.

Do města

Pokud jej chcete používat zejména jako dopravní prostředek po městě s cílem urychlit si cestu a šetřit životní prostředí, ideální pro vás bude silniční kolo. Je neuvěřitelně lehké a snadno s ním dosáhnete vysoké rychlosti. Svoje přednosti nejlépe předvede na kvalitním asfaltovém povrchu, avšak je naprosto nevhodné na jakýkoliv jiný. V poslední době zažívá velký boom i elektrokolo, které je ideálním dopravním prostředkem pro opravdové ochránce životního prostředí nebo pro lidi, kteří bydlí ve velkých městech, kde je dopravní situace neúnosná. Elektrokolo tak představuje jeden z nejrychlejších způsobů, jak se předpravit z místa na místo.

Na výlety

Jestliže hledáte spíše parťáka na cesty a výlety do přírody, tou správnou volbou je kvalitní horské kolo. Má širší pláště a výrazný vzorek, který vás nezklame ani v náročném terénu, jako je lesní či polní cesta, písek nebo travnatý terén. Pokud se chcete dát zlatou střední cestou, vyzkoušejte cyklokrosové kolo. Je ideálním kompromisem mezi kolem do města a do terénu.

Kolo vybírejte pečlivě a pouze kvalitní kousky, není to totiž levná záležitost a přece jen chcete, aby vám sloužilo co nejdéle. Nezapomínejte také na nezbytné cyklistické doplňky, které vám usnadní a zpříjemní cestu. Patří k nim cyklistická helma, batoh nebo rukavice, držáky na pití či tachometry na kolo.