Zahradní altány nabízí pohodové posezení za každého počasí

Skvělé posezení na zahradě může pokazit náhlá dešťová přeháňka, nebo vás bude obtěžovat příliš silné letní sluníčko. Krásné chvíle strávené s přáteli bychom si měli pamatovat kvůli jiným zážitkům než je rychlé stěhování pod střechu. I proto se vyplatí pořídit si stylový zahradní altán, který dokáže efektivně ochránit nejen před ostrým sluncem, ale i před deštěm. Že nevíte, podle čeho se při výběru inspirovat? Nevadí! Odpověď naleznete v následujících řádcích.

zahradní altán

Velikost na prvním místě

Zahrada může mít různé rozměry a je třeba si předem rozmyslet, kde bude přesně zahradní altán stát, respektive jak velký model zakoupíte. Klasiku představují především menší provedení o rozměrech 3×3 metry. Není ale problém volit i varianty 4×4, 5×10 či 6×12 metrů a mnohé další. Pro velké párty se vyplatí zvolit co nejprostornější zahradní altán, v jehož interiéru lze vytvořit prostorné posezení i improvizovaný taneční parket.

Kvalita materiálu a krásný vzhled

Určitě je vhodné dbát na kvalitu látky, z níž jsou zahradní stany vyrobeny. Jednat by se mělo o vysoce kvalitní materiál, který je schopen bránit slunci. Ty nejkvalitnější v sobě mají integrovanou ochrannou vrstvu proti UV záření. Důležitá je i existence potahu proti dešti. Jedná se o tenkou vrstvičku schopnou odvádět kapky vody mimo povrch. Nezapomínejte ani na prověření kvality konstrukce.

Typ altánu

Mezi velmi důležité aspekty volby patří také typ zahradního altánu. Pro menší množství lidí na skromnější slavnosti bohatě postačí jednoduché nůžkové stany. Ty ale zakrývají často jen dvě až tři osoby, které například grilují. Jestliže potřebujete zařídit velkou oslavu, vsaďte na velké párty stany, které už disponují bočními stěnami a velmi pevnými kotvami. K dispozici jsou ale i modely představující jakýsi mezistupeň mezi dvěma níže jmenovanými variantami.