Základ výbavy pro miminko? Hračky!

dětský hrací kolotoč nad postýlku
dřevěný hrací kolotoč na postýlku

Čekáte netrpělivě na příchod vašeho vytouženého miminka na svět? Pak jistě trávíte spoustu času přípravami na chvíli, kdy konečně bude u vás doma. Přebalovací komoda, zásoba plen, dudlíky, postýlka, kočárek a sto dalších věcí. Na co byste ale, milé maminky, neměly zapomenout, jsou i hračky.

Hraček nemusí být příliš

Pro úplně malá miminka jsou určené hrací kolotoče, měkká chrastítka, plyšové hračky, případně „muchláčky“, totiž malé dečky s dětským motivem, ke kterým se miminko přitulí, a lépe se mu tak usíná. Tvrdé hračky, jako jsou třeba kousátka, nechte na později. Nekontrolovatelné pohyby miminka by mohly způsobit to, že se takovými hračkami dítko uhodí. Hračky nemusíte kupovat ve velkém. V prvních týdnech života chce miminko jen vaši náruč a blízkost.

Hrací kolotoč nad postýlku

Až budete chystat postýlku, konkrétně měkoučké povlečení s dětským motivem, mantinel, kapsář, případně podložku pod prostěradlo, myslete i na chvíle, kdy vaše miminko nebude zrovna spát. Hrací kolotoč nad postýlku představuje ideální možnost, jak dítě zabavit. Příjemná hudba navodí pocit bezpečí a klidu, točící se zvířátka spolehlivě zaujmou, a vy tak zvládnete hravě uvařit, vyprat a uklidit.

Dbejte na použité materiály

Až si budete vybírat dětský kolotoč nad postýlku, nedělejte kompromisy. Dejte přednost ruční výrobě. Na trhu najdete kolotoče s měkkými postavičkami ušitými z 100% přírodní vlněné plsti vyplněné kuličkami z dutého vlákna. Hrací strojek vydává melodii po jeho natočení, zároveň je možné jej kdykoliv vypnout. Dřevěný držák na kolotoč z bukového dřeva lze snadno přichytit k postýlce ve výšce, kterou si samy zvolíte. Super je, že tyto držáky včetně kříže můžete zakoupit samostatně, kdybyste náhodou chtěly miminku ušít třeba vaše vlastní postavičky.

Prostřednictvím internetu pořídíte celou výbavu pro miminko včetně hraček do postýlky i kočárku. Pečlivě hlídejte, z čeho jsou vyrobené. Pakliže si nejste jisté, zjistěte si další informace. Dávejte přednost ověřeným dodavatelům.