Zbavte se černých teček jednou provždy

Maska Pilaten - zbavte se černých teček
Maska Pilaten – zbavte se černých teček

Černé tečky jsou otevřené pupínky, které se vyskytují většinou v oblasti nosu a na čele. Jelikož je způsobují ucpané póry a zvýšená tvorba mazu v pokožce, různí odborníci vám doporučí používat peeling a speciální čisticí přípravky. Ty ale používáte a stejně pořád bojujete s černými tečkami? Vyzkoušely jste i pásky na nos, ale výsledek nebyl nic moc? Na vině může být životní styl, nesprávná každodenní péče o pleť a dehydratace. Jak se teček zbavit dlouhodobou péčí?

Maska Pilaten, účinný boj proti černým tečkám
Maska Pilaten, účinný boj proti černým tečkám

Co možná děláte špatně

Vymačkávání černých teček je tabu. Nejen, že si tím vytvoříte na pleti jizvy, zanášíte také do daného místa spoustu nečistot. Nedotýkejte se svého obličeje. Samotná péče o pleť by měla zahrnovat čištění dvakrát denně, peeling používejte ovšem maximálně třikrát týdně. Některé přípravky mohou nadměrně vysušovat pleť, což vede k zvýšené tvorbě mazu a černých pupínků se právě kvůli tomu nemůžete zbavit. Vybírejte proto speciální a šetrné výrobky. Nejdůležitější čištění probíhá vždy večer při odličování. Po odlíčení pleť zklidněte hydratačním nebo nočním krémem. Ráno pleť nemusíte hloubkově čistit, pro ranní péči je vhodné tonikum, jímž pleť osvěžíte a zároveň odstraníte drobné nečistoty. Nalíčíte se a jdete ven. Jakmile se vrátíte domů, přichází čas na čištění pleti. Až dvakrát týdně byste si pak měly udělat čas na masku, která vaši pleť vyčistí ještě více do hloubky a zanechá ji vláčnou, hydratovanou. Nesmíte zapomínat na zdravé jídlo, dostatek vody a pohybu. To vše v dlouhodobé perspektivě pomůže od černých teček.

Pleťová maska na černé tečky

Kromě domácích masek, z nichž některé jste už možná vyzkoušely a moc jste s nimi nepochodily, existují i speciálně vyrobené čisticí masky pro problematickou pleť. Asijská Maska Pilaten obsahuje bambusové uhlí, extrakt z ovsa, rozmarýnu a měsíčku lékařského, dále grapefruit a různé vitaminy vyživující pokožku. Pomůže hloubkově odstranit nečistoty, černé tečky a akné. Tato černá slupovací maska vám skvěle vyčistí póry, zregeneruje pokožku a má i omlazující efekt. Dvakrát týdně masku naneste, zodpovědně se o sebe starejte podle výše uvedených rad a výsledky na sebe nenechají dlouho čekat!